طرز تهیه کیک سیب و کارامل

طرز تهیه کیک سیب و کارامل

امروز در سایت آمورشی فان شو، می‌خواهیم شما را با طرز تهیه این کیک خاص و فوق‌العاده آشنا کنیم. این دستور پخت، مرحله به مرحله و با جزئیات کامل توضیح داده شده است تا شما بتوانید به راحتی در خانه تجربه کنید و لذت ببرید. پس بیایید با هم این کیک طعم‌دار را درست کنیم.

کیک سیب و کارامل، با ترکیب تخم‌مرغ، وانیل، شکر، روغن، شیر، آرد قنادی، گردو خرد شده و بکینگ‌پودر درست می‌شود. پس از آماده‌سازی مایه کیک، کاراملی از شکر و کره درست کرده و سیب‌های برش خورده را در ته تابه می‌چینیم و مایه کیک را روی آن‌ها می‌ریزیم. کیک باید نیم ساعت روی حرارت ملایم پخته شود و در نهایت می‌توان با دارچین آن را طعم‌دار کرد. این کیک نه تنها طعم بی‌نظیری دارد بلکه ترکیبی از بافت نرم کیک و لایه‌ای از سیب‌های کاراملی است که لذت بخشدن آن را دوچندان می‌کند.

مواد مورد نیازمقدار
گردو خرد شدهنصف لیوان
آرد قنادی۱ لیوان
تخم‌مرغ۲ عدد
شیرنصف لیوان
روغننصف لیوان
شکرنصف لیوان
بکینگ‌پودر۱ قاشق چایخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری
دارچین (اختیاری)به مقدار کافی

طرز تهیه کیک سیب و کارامل

مرحله ۱: آماده‌سازی تخم‌مرغ و وانیل

دو عدد تخم‌مرغ را در کاسه‌ای بزرگ شکسته و با وانیل به آرامی مخلوط کنید تا تخم‌مرغ‌ها کاملاً با وانیل ترکیب و از حالت لختگی خارج شوند. این اولین گام برای ایجاد پایه‌ای معطر و خوش‌طعم برای کیک شما است.

مرحله ۲: افزودن شکر

پس از آن، نصف لیوان شکر را به ترکیب تخم‌مرغ و وانیل اضافه کنید. با استفاده از همزن دستی یا برقی، مخلوط را به مدت پنج دقیقه به خوبی بزنید تا شکر کاملاً در مایه تخم‌مرغ حل شود و مخلوطی نرم و یکدست به دست آید.

مرحله ۳: اضافه کردن روغن و شیر

به مخلوط تخم‌مرغ و شکر، نصف لیوان روغن و نصف لیوان شیر را اضافه کنید. با استفاده از همزن، مواد را به آرامی مخلوط کنید تا تمامی اجزا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و مایه کیک شما یکدست و صاف شود.

مرحله ۴: الک کردن مواد خشک

یک لیوان آرد قنادی، نصف لیوان گردو خرد شده و یک قاشق چایخوری بکینگ‌پودر را از الک رد کنید و روی مایه کیک بریزید. با استفاده از یک قاشق چوبی یا لیسک، مواد را به آرامی مخلوط کنید تا آرد و سایر مواد خشک کاملاً با مایه مرطوب ترکیب شوند و مایه کیک شما بدون گلوله و یکدست شود.

مرحله ۵: تهیه کارامل

در تابه‌ای روی حرارت ملایم، یک قاشق غذاخوری شکر بریزید و صبر کنید تا شکر کم‌کم ذوب شود. پس از ذوب شدن شکر، ۲۰ گرم کره به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا شکر و کره با هم ترکیب شوند و مخلوطی کاراملی رنگ به دست آید. مراقب باشید که شکر نسوزد.

مرحله ۶: آماده‌سازی سیب‌ها

سیب‌ها را به شکل دلخواه برش داده و آن‌ها را به صورت یکنواخت در ته تابه‌ای که کارامل در آن آماده شده است، بچینید. این لایه سیب، پایه‌ای خوشمزه و طبیعی برای کیک شما خواهد بود.

مرحله ۷: افزودن مایه کیک

مایه کیک را به آرامی روی سیب‌های چیده شده در تابه بریزید و با استفاده از پشت قاشق یا لیسک، سطح آن را صاف کنید تا یکنواخت پخش شود.

مرحله ۸: پخت کیک

در تابه را با دمکنی بپوشانید و اجازه دهید کیک برای مدت نیم ساعت روی حرارت ملایم بماند تا به خوبی بپزد. حرارت را کنترل کنید تا کیک به آرامی و به طور یکنواخت بپزد.

مرحله ۹: افزودن دارچین (اختیاری)

اگر تمایل دارید، می‌توانید پیش از قرار دادن مایه کیک روی سیب‌ها، مقداری دارچین را روی آن‌ها الک کنید تا طعمی گرم و عطری به کیک اضافه شود.