فروش ویژه چهار فیلم جدید با قیمت ۹۰۰ میلیون تومان

مارس 16, 2024 0 نظر 40

در افتتاحیه چهار فیلم جدید به نام‌های «پرویزخان»، «نوروز»، «ایلیا جستجوی قهرمان» و «آپارتچی»، به طور کلی ۹۰۰ میلیون تومان به گیشه سینما واریز شد. فیلم «پرویزخان» با نمایش در ۲۰۹ سانس و جذب ۷۸۰۰ نفر، ۵۶۱ میلیون تومان به فروش رسید. «نوروز» با ۲۲۰۰ نفر حضور، ۱۳۷ میلیون تومان جذب کرد. «ایلیا جستجوی قهرمان» با ۲۷۸ سانس و ۲۴۰۰ نفر، ۱۱۹ میلیون تومان به فروش رسید. و «آپارتچی» با ۱۵۰ سانس و ۱۲۵۰ نفر، ۸۲ میلیون تومان به گیشه واریز کرد. این امر در حالی رخ داد که فیلم «تمساح خونی» تنها در ۳ روز، با ۹۰ هزار نفر حضور و ۶ میلیارد تومان به فروش رسید، اما فیلم‌هایی مانند «بی‌بدن» و «آسمان غرب» هنوز از افتتاحیه خود به صورت کامل عبور نکرده‌اند. از جمله نکته‌های تأثیرگذار در این آمار، اهمیت نوروز و تعطیلات شب‌های قدر به عنوان دغدغه اصلی خانواده‌ها و انتظار بیشتری از آثار اکران نوروزی است. امیدواریم با ورود به سال جدید، رونق بهتری برای این فیلم‌ها ایجاد شود.

۹:۲۹چهار فیلم جدید «پرویزخان»، «نوروز»، «ایلیا جستجوی قهرمان» و «آپاراتچی» درافتتاحیه خود موفق شدند تا ۹۰۰ میلیون تومان به گیشه سینما واریز کنند.
به گزارش ایرنا، سینماها در روزهای پایانی اسفند هر سال، شاهدمخاطب چندانی نیستند. امسال نیز سینماها از این قاعده مستثنی نبودند به طوری کهبرای افتتاحیه چهار فیلم جدید اکران یعنی پرویزخان، نوروز، ایلیا جستجوی قهرمان وآپاراتچی، تنها ۱۳ هزار و ۶۵۰ نفر به سینما رفتند تا ۸۹۹ میلیون تومان به گیشه واریزکنند.
همان‌گونه که انتظار می‌رفت، پرویزخان عملکرد بهتری را در مقایسه با سه فیلم دیگرداشت و توانست ۷۸۰۰ نفر را به سینماها بکشاند. نخستین ساخته علی ثقفی طی سهروز نخست نمایش خود، در ۲۰۹ سانس نمایش داده شد و ۵۶۱ میلیون تومان نیزفروخت.
پرویزخان به حواشی دوران مربی‌گری پرویز دهداری در تیم ملی فوتبال کشورمانمی‌پردازد. در این فیلم سعید پورصمیمی، علی باقری، مهدی قربانی، خسرو احمدی،حمیدرضا پگاه، بهنام تشکر، المیرا دهقانی، یاسین مسعودی، محمدصادق ملک، نیمانادری، روزبه رئوفی، یدالله شادمانی، اسکندر کوتی و مریم سعادت به ایفای نقشپرداخته‌اند.

نوروز هم افتتاحیه خود را با ۲۲۰۰ نفر آغاز کرد و توانست با ۲۸۳ سانس نمایش، گیشه۱۳۷ میلیونی داشته باشد.
در نوروز که بخشی از آیین‌های باستانی ایرانیان را به تصویر می‌کشد، علی نصیریان،مهدی هاشمی، شینم مقدمی و افشین هاشمی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ایلیا جستجوی قهرمان نیز با نمایش در ۲۷۸ سانس، ۲۴۰۰ نفر را به سینماها کشاند و۱۱۹ میلیون تومان فروخت.
این انیمیشن، داستان آرش، یکی از چهار گیمر برتر جهان است که وارد یک بازی آنلاینعجیب شده است. خانواده آرش تلاش می‌کنند او را از خطرات این بازی حفظ کنند،ولی توطئه بزرگ‌تری در پیش است.

آپارتچی اما کمتر از انتظار ظاهر شد و با ۱۵۰ سانس نمایش، تنها ۱۲۵۰ مخاطب داشت وتوانست ۸۲ میلیون تومان بفروشد.
این فیلم روایتگر زندگی جلیل طائفی است. یک عاشق سینما در دهه ۶۰ که هرچندسواد خواندن و نوشتن نداشت اما پیگیر هنر سینما شد و این مسیر را از عکاسی آغازکرد و به خرید دوربین سوپرهشت رسید. بعد از آن با گردآمدن گروهی از دوستانهمکارش در حرفه نقاشی ساختمان، چند فیلم کوتاه تولید کرد.
در این فیلم تورج الوند، فاطمه مسعودی‌فر، رضا ناجی، حسین عابدینی، وحیدمبصری، ولی فروتن، امین گلستانه، پوریا میاندهی، شهرام خزرایی، بهنام تشکر، امیدروحانی، علیرضا استادی و هومن برق‌نورد به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این آمار در شرایطی به دست آمده که تمساح خونی، در همین مدت ۳ روز، با استقبالخوبی مواجه شد به‌طوری که ۹۰ هزار نفر به تماشای این فیلم نشستند و ۶ میلیاردتومان را به گیشه واریز کردند.
البته که در این آمار، ۳ فیلم تمساح خونی، بی‌بدن و آسمان غرب حضور ندارند چراکهتمساح خونی، اکران خود را از ۱۶ اسفندماه آغاز کرد. بی‌بدن نیز از پنجشنبه به رویپرده رفت و هنوز پروسه سه‌روزه افتتاحیه این فیلم کامل نشده و آسمان غرب نیز باپایان مراحل فنی خود، از دوشنبه به روی پرده خواهد رفت.
البته همان‌گونه که عنوان شد، این روزها، انتظار چندانی از سینما نمی‌رود چرا کهدغدغه پررنگ خانواده‌ها در این روزها، حول محور نوروز می‌گردد و بنابراین بایداستقبال واقعی از آثار نوروزی را از روز اول فروردین مشاهده کرد. همچنین باید به ایننکته مهم نیز اشاره کرد که اکران نوروز ۱۴۰۳ به دلیل تعطیلات شب‌های قدر، محکچندان مناسبی برای سنجش میزان مخاطبان سینما نخواهد بود و آوردگاه اصلی،اکران عیدفطر است.
بنابراین انتظار می‌‍رود با آغاز سال ۱۴۰۳، میزان استقبال از آثار اکران نوروزی، شدتبیشتری به خود گرفته و رونق تصاعدی خوبی نصیب این ۷ فیلم شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها