۷ جایزه بزرگ برای “اوپنهایمر” خودتان برنده شوید

فوریه 18, 2024 0 نظر 55

جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۴ به تازگی در سالن رویال فستیوال لندن اعلام شد. فیلم «اوپنهایمر» با کسب ۷ جایزه، از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان، به عنوان برگزیده این سال اعلام شد. این فیلم با کسب جایزه بهترین فیلم موفق شد تا فیلم‌های «آناتومی یک سقوط»، «جاماندگان»، «قاتلان ماه کامل» و «بیچارگان» را پشت سر بگذارد. از جمله این جوایز، اندرو هیگ برای «همه ما غریبه‌ها»، ژوستین تریه برای «آناتومی یک سقوط» و السکاندر پین برای «جاماندگان» می‌تواند نام برد. همچنین فیلم «منطقه مورد علاقه» بهترین فیلم بریتانیایی انتخاب شد و فیلمنامه اوریجینال از این جایزه برخوردار شد.

۰:۵۷بیشتر جوایز بفتا ۲۰۲۴ را «اوپنهایمر» و «بیچارگان» از آن خود کردند و فیلم هایی چون «قاتلان ماه کامل»، «باربی»، «مایسترو»، «فراری» و «ناپلئون» در نهایت دست خالی به خانه رفتند.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جوایز فیلم بفتا که دقایقی پیش (یکشنبه شب) در سالن رویال فستیوال لندن برندگانش را شناخت، مهم‌ترین جوایز خود را به انتخاب آکادمی بریتانیا به فیلم «اوپنهایمر» داد.در حالی که «اوپنهایمر» با ۱۳ نامزدی پیشتاز جوایز بود، در نهایت با کسب ۷ جایزه پیشتاز کسب جوایز هم شد. «بیچارگان» با ۱۱ نامزدی، در فهرست نامزدها جایگاه دوم را داشت. در حالی که هر ۲ فیلم نامزد بهترین فیلم بودند، این در نهایت «اوپنهایمر» بود که جایزه کارگردانی برای کریستوفر نولان، بازیگر نقش مکمل مرد برای رابرت داونی جونیور و بازیگر اصلی فیلم برای کیلین مورفی را کسب کرد. «بیچارگان» علاوه بر بازیگر نقش اول زن برای اما استون، چند جایزه فنی هم برد.در فهرست امسال «قاتلان ماه کامل» و «منطقه مورد علاقه» با ۹ نامزدی و «آناتومی یک سقوط»، «جاماندگان» و «مایسترو» نیز هر یک با ۷ نامزدی از مدعیان کسب جوایز بودند.«اوپنهایمر» با کسب جایزه بهترین فیلم موفق شد تا «آناتومی یک سقوط»، «جاماندگان»، «قاتلان ماه کامل» و «بیچارگان» را پشت سر بگذارد.این فیلم با کسب جایزه بهترین کارگردان برای کریستوفر نولان، موفق شد تا اندرو هیگ برای «همه ما غریبه‌ها»، ژوستین تریه برای «آناتومی یک سقوط»، السکاندر پین برای «جاماندگان»، بردلی کوپر برای «مایسترو» و جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»، را پشت سر بگذارد.
فهرست کامل برندگان چنین است:بهترین فیلم: «اوپنهایمر»بهترین کارگردان: کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر»بازیگر زن نقش مکمل: داواین جوی راندولف برای «جاماندگان»بازیگر مرد نقش مکمل: رابرت داونی جونیور برای «اوپنهایمر»بازیگر زن نقش اول: اما استون برای «بیچارگان»بازیگر مرد نقش اول: کیلین مورفی برای «اوپنهایمر»ستاره نوظهور: میا مک کنا -بروسفیلمنامه اوریجینال: «آناتومی یک سقوط» نوشته ژوستین تریه و آرتور هراریفیلمنامه اقتباسی: «داستان آمریکایی» نوشته کورد جفرسونفیلم به زبان غیرانگلیسی: «منطقه مورد علاقه» ساخته جاناتان گلیزرانیمیشن بلند: «پسر و مرغ ماهی‌خوار» ساخته هایائو میازاکیبهترین مستند: «۲۰ روز در ماریوپل» ساخته مستیسلاو چرنوف، رینی آرونسون راثبهترین فیلم بریتانیایی: «منطقه مورد علاقه» ساخته جاناتان گلیزربهترین فیلم اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه کننده بریتانیایی: «مامان زمین» ساوانا لیف (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده)انتخاب گروه بازیگران: «جاماندگان» سوزان شاپ میکرفیلمبرداری: هویت فن فویتما برای «اوپنهایمر»تدوین: «اوپنهایمر»، جنیفر لمطراحی لباس: هالی وادینگتون برای «بیچارگان»آرایش چهره و مو: «بیچارگان»موسیقی فیلم: «اوپنهایمر»، لودویگ گورانسونطراحی تولید: «بیچارگان» شونا هیث، جیمز پرایس، ژوزسا میهالکصدا: «منطقه مورد علاقه»جلوه های بصری ویژه: «بیچارگان» سایمون هیوزانیمیشن کوتاه بریتانیایی: «روز خرچنگ» ساخته راس استرینگر، بارتوس استانیسلاوک، الکساندرا سیکولاکفیلم کوتاه بریتانیایی: «چتر دریایی و خرچنگ» ساخته یاسمین عفیفی، الیزابت روفای

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها