اعتراض شدید انگلیس به حضور اسرائیل در مسابقات یوروویژن؛ پخش برنامه ممنوع شد!

مارس 17, 2024 0 نظر 15

بزرگترین مهمانی نمایش مسابقه یوروویژن لندن به دلیل حضور اسراییل لغو شد. این خبر باعث لغو برنامه‌هایی شد که هر ساله برای نمایش فینال مسابقه آواز یوروویژن در لندن برگزار می‌شد. سینما ریو در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا زمانی که اسرائیل در رقابت هست، برنامه را لغو می‌کنند.

از سوی دیگر، یوروویژن پارتی لندن هم تأیید کرد که برنامه‌ای برای نشان دادن فینال بزرگ مسابقه آواز یوروویژن در لندن نخواهند داشت. آن‌ها هم همان ایده را داشتند که اگر ارزش‌های اصلی مسابقه رعایت نشوند، نه فقط نمی‌تواند مردم را گرد هم آورد، بلکه نیرویی برای خیر هم نخواهد بود. این تصمیم پس از حمایت ۴۰۰ نفر از چهره‌های مشهور و مدیران صنعت موسیقی از لغو حضور اسرائیل در مسابقه امسال انتخاب شد.

باید به یاد داشت که فینال مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۴ در مالمو آرنا سوئد برگزار خواهد شد. این مسابقه توسط یوروویژن و اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا برگزار می‌شود و امیدوارند با ارزش‌های خود، مردمی از سراسر جهان را در کنار هم بیاورند.

۱۱:۵۲بزرگترین مهمانی نمایش مسابقه یوروویژن لندن به دلیل حضور اسراییل لغو شد.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، سالن سینما ریو که با سازمان یوروویژن پارتی لندن هر سال برنامه‌ای ویژه برای نمایش فینال مسابقه آواز یوروویژن در لندن برگزار می‌کنند، اعلام کردند به دلیل حضور اسرائیل در این رقابت، برنامه را لغو می‌کنند.سینما ریو در بیانیه‌ای که در ایکس منتشر کرد، گفت: پس از بحث و گفت‌وگو با برگزارکنندگان یوروویژن پارتی لندن، ما به طور جمعی تصمیم گرفتیم که فینال بزرگ مسابقه آواز یوروویژن امسال را تا زمانی که اسرائیل در رقابت باقی بماند، نشان ندهیم.در ادامه آمده است: ما به شدت بر این باور هستیم که مسابقه آواز یوروویژن این قدرت را دارد که مردم را در سراسر جهان گرد هم آورد، و تنها وقتی ارزش‌های اصلی آن شامل فراگیری، برابری و جهان‌شمولی مطرح باشد، می‌تواند یک نیروی واقعی برای خیر باشد. با در نظر گرفتن شعار خاص خود، امیدواریم به زودی همه ما بتوانیم دوباره با موسیقی متحد شویم.همچنین تاکید شده است: ما به سازماندهی رویدادهایی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی برای خیریه‌هایی که از آنها حمایت می‌کنیم، از جمله پزشکان بدون مرز و کمک‌های پزشکی برای فلسطین ادامه خواهیم داد.یوروویژن پارتی لندن هم تأیید کرد که پس از بررسی این موضوع با سینما ریو و هیأت امنای آن، تصمیم گرفته است فینال بزرگ مسابقه آواز یوروویژن را نمایش ندهد.در بیانیه آن‌ها نیز آمده است که رقابت آواز یوروویژن برای گردهم آوردن مردم در سراسر برگزار می‌شود و وقتی ارزش‌های اصلی آن رعایت نشود، یک نیروی واقعی برای خیر نخواهد بود.این اقدام پس از آن صورت گرفت که ۴۰۰ نفر از چهره‌های مشهور و مدیران صنعت موسیقی در نامه‌ای سرگشاده از شرکت اسرائیل در رقابت امسال حمایت کردند.فینال مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۲۴ در روزهای ۹، ۱۱ و ۱۳ می (۲۰، ۲۲ و ۲۴ اردیبهشت) در مالمو آرنا سوئد برگزار خواهد شد. این مسابقه توسط اتحادیه رادیو و تلویزیون اروپا، اتحاد رسانه‌های خدمات عمومی، با نمایندگی بیش از ۱۰۰ سازمان عضو در ۵۶ کشور و ۳۴ عضو دیگر در آسیا، آفریقا، استرالیا و آمریکا برگزار می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها