ایلان ماسک دیگر در جایگاه برترین مرد ثروتمند جهان نیست

مارس 6, 2024 0 نظر 17

ایلان ماسک، که بنیانگذار شرکت‌های بزرگی همچون تسلا و اسپیس ایکس است، به تازگی رتبه اول خود را به جف بزوس، موسس شرکت آمازون، واگذار کرد. ایلان ماسک همواره به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد جهان شناخته شده بود، اما با این وجود دیگر به عنوان ثروتمندترین مرد زمین شناخته نمی‌شود.

در واقع، با توجه به افزایش قیمت سهام شرکت آمازون، ثروت جف بزوس به طور چششویری افزایش یافته و اکنون او رتبه اول را در لیست ثروتمندترین افراد دنیا به خود اختصاص داده است. این تغییر نشان دهنده رشد پایدار ثروت افراد بر اساس عملکرد شرکت‌هایی است که آن‌ها بنیان‌گذار آن‌ها هستند.

بنابراین، اگرچه ایلان ماسک همچنان یکی از افراد بسیار ثروتمند جهان است، اما با توجه به افزایش قیمت سهام آمازون، جف بزوس اکنون در رتبه اول قرار دارد و ایلان ماسک دیگر به عنوان ثروتمندترین مرد زمین شناخته نمی‌شود.

ارسال شده توسط: پوریا هاشم پور ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۳۳بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق آمازون با عبور از سد ایلان ماسک توانست بار دیگر بر قله ثروتمندترین مرد جهان بایستید.نشریه بلومبرگ در جدیدترین گزارش خود، ثروتمندترین افراد جهان را اعلام کرد و نکته جالب در این لیست، سقوط یک پله‌ای ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و تصاحب عنوان اولی وی توسط بنیانگذار آمازون است.جف بزوس دوباره ثروتمندترین مرد جهان شدبر اساس شاخص میلیاردهای نشریه بلومبرگ، رشد ۱۷ درصدی سهام آمازون در پی محبوبیت هوش مصنوعی از ابتدای سال ۲۰۲۴ بسیار چششویر بوده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۲۳ افزایش ۹۰ درصدی را به‌همراه داشت. همین امر باعث شده تا شرکت آمازون در ماه‌های اخیر رشد خوبی را تجربه کند و با این‌که از نظر ارزش سهام شرکت در رتبه پایین‌تری نسبت به انویدیا (NVIDIA) قرار گرفته، اما در زمینه افزایش درآمد کلی جایگاه بسیار خوبی کسب کرده است.با توجه به همین موضوع، جف بزوس ۶۰ ساله که در حال حاضر ۹ درصد سهام کل آمازون را در اختیار دارد، توانست با رشد سرمایه چششویر، مجموع دارایی خود را به ۲۰۰ میلیارد دلار برساند و دوباره به‌عنوان ثروتمندترین مرد جهان شناخته شود. این عنوان به‌‌مدت ۹ ماه در اختیار ایلان ماسک بود. در یک برهه زمانی، ثروت خالص ایلان ماسک به‌ میزان ۱۴۲ میلیارد دلار بیشتر از جف بزوس شد.جف بزوس نخستین بار در سال ۲۰۱۷ توانست با عبور از بیل گیتس، خود را به‌عنوان ثروتمندترین فرد دنیا مطرح کند. در پی رشد قابل توجه سهام تسلا، ماسک توانست در سال ۲۰۲۱ جایگاه بزوس را تصاحب کند. در حال حاضر نیز ایلان ماسک با ۱۹۸ میلیارد دلار دارایی رتبه دوم را از آن خود کرده است و برنارد آرنو، رئیس هیئت‌ مدیر‌ه‌ برند لوکس LVMH با اختلاف بسیار اندک، سومین فرد ثروتمند دنیا لقب گرفته است. ثروت آرنو به ۱۹۷ میلیارد دلار می‌رسد. همچنین بخوانید: تصویر ثروتمند ایرانی روی جلد مجله فوربز هوش مصنوعی غول‌های ثروتمند دنیای تکنولوژی را به خاک سیاه نشاند؛ بیل گیتس و ایلان ماسک در لباس فقرا

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها