بودجه سال ۱۴۰۳ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سه برابر افزایش یافت!

ژانویه 28, 2024 0 نظر 22

بودجه صداوسیما برای سال ۱۴۰۳ سه برابر شد!

صداوسیما در سال ۱۴۰۳ بودجه‌ای سه برابر بزرگ‌تر از سال‌های گذشته دریافت کرده است. این افزایش چششویر بودجه، به منظور توسعه و بهبود برنامه‌ها و فعالیت‌های این شبکه ملی تلویزیونی انجام شده است. با افزایش بودجه، صداوسیما قادر به تولید و پخش بیشتر و بهتر برنامه‌های خود می‌باشد و می‌تواند به بهبود کیفیت خدمات خود برای مخاطبان بپردازد.

با این افزایش بودجه، امکان ایجاد برنامه‌های جدید و متنوع، تولید سریال‌ها و فیلم‌های جذاب و همچنین پوشش گسترده‌تر اخبار و رویدادهای مهم در سراسر کشور فراهم شده است. همچنین، این بودجه افزایش یافته به ایجاد فرصت‌های شغلی در صنعت رسانه و سینما نیز کمک خواهد کرد.

بودجه بزرگ‌تر صداوسیما در سال ۱۴۰۳ نشان دهنده توجه دولت به اهمیت ارتقاء و توسعه این رسانه ملی و نقش مهم آن در انتقال اطلاعات و فرهنگ به جامعه است.

بودجه سال بعد سازمان صداوسیمای ایران به‌تازگی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. بودجه صداوسیما برای سال ۱۴۰۳ سه برابر افزایش پیدا کرده است.

صبح روز ۷ بهمن نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی جلسه‌ای علنی در رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۳ موافقت خود با تصویب جز ۲ بند الحاقی ۱ تبصره ۱۳ را اعلام کردند. بر اساس جدیدترین اخبار داخلی و بنا به این بند، بودجه سازمان صداوسیما برای سال ۱۴۰۳ سه برابر نسبت به سال ۱۴۰۲ افزایش پیدا می‌کند.

افزایش سه برابری بودجه سازمان صداوسیما برای سال آینده

دولت بر اساس بند الحاقی ۱ تبصره ۱۳ لایحه بودجه ۱۴۰۳ موظف است مبلغ ۲۴ هزار میلیارد تومان را به‌عنوان اعتبارات برای سازمان صداوسیما در نظر بگیرد. پیش از این، در سال ۱۴۰۲ به این سازمان بودجه‌ای نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده بود. این افزایش بودجه در راستای تقویت تولیدات این سازمان صورت گرفته؛ از آنجا که طی سال‌های گذشته همواره با چالش‌هایی در جذب مخاطب مواجه بوده است.

داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه هم روز ۷ بهمن در صحن علنی مجلس خاطرنشان کرد افزایش بودجه صداوسیما و قوه قضاییه بیشتر از سایر دستگاه‌ها بوده است؛ به‌طور دقیق‌تر، صداوسیما و قوه قضاییه با افزایش بودجه ۵۸ درصدی، اختلاف فاحشی با بقیه دستگاه‌ها دارند که افزایش بودجه‌شان به ۱۲ درصد می‌رسد. وی همچنین از تحمیل هزینه ۳۷ هزار میلیارد تومانی به دولت در نتیجه افزایش بودجه این دو سازمان گفت.

صدا و سیما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها