مصاحبه با مدیر جشنواره برلین: حضور سینمای ایران در برلیناله ارزشمند است

فوریه 24, 2024 0 نظر 33

مدیر جشنواره بین المللی فیلم برلین، ماریت ریسنبک، در یک گفتگو اختصاصی اظهار کرده است که سینمای ایران برای این جشنواره بسیار حائز اهمیت است و شیوه داستان‌سرایی فیلمسازان ایرانی توسط مخاطبان و اعضای هیئت داوران تحسین شده است. وی افزوده است که بسیاری از کارگردانان ایرانی معروفی مانند اصغر فرهادی و جعفر پناهی جوایز مهمی در این جشنواره دریافت کرده‌اند و حضور فیلم‌های ایرانی برای آنها مسرتبخش است.

ریسنبک بیان کرده است که فیلم “کیک محبوب من” ساخته‌ی مریم مقدم و بهتاش صناعی‌ها در بخش مسابقه اصلی این جشنواره حضور دارد و امکان دارد این فیلم نیز موفق به کسب جایزه خرس طلایی یا خرس نقره‌ای شود. وی همچنین ابراز امیدواری کرده که در آینده تعداد بیشتری از فیلم‌های ایرانی در این جشنواره شرکت کنند.

در مورد آثار کارگردانان ایرانی در این دوره از جشنواره، ریسنبک اظهار کرده است که تعداد زیادی از آثار ایرانی در بخش‌های مختلف جشنواره حضور دارند و آثار مستقل ایرانی نیز خواستار نمایش اثرهای خود در این جشنواره هستند.

دوره هفتاد و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم برلین از ۲۶ بهمن تا ۶ اسفند ماه ۲۰۲۴ در شهر برلین آلمان برگزار می‌شود.

۱۴:۲۹مدیر برلین:  مخاطبان و اعضای هیئت داوران جشنواره، شیوه داستان‌سرایی فیلمسازان ایرانی را تحسین می‌کنند
منصور جهانی / برلین:مدیر هفتاد و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» گفت: سینمای ایران برای جشنواره فیلم «برلیناله» بسیار حائز اهمیت است؛ مخاطبان و اعضای هیئت داوران این جشنواره، واقعاً شیوه داستان‌سرایی فیلمسازان ایرانی را تحسین می‌کنند.خانم «ماریت ریسنبک» مدیر هفتاد و چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم برلین در گفت‌وگویی اختصاصی، درباره اعتبار و جایگاه سینمای ایران در جشنواره معتبر «برلیناله» گفت: پیش از این، بسیاری از کارگردانان ایرانی از جمله؛ اصغر فرهادی، جعفر پناهی و محمدرسول‌اف با فیلم‌های شاخص خود، جایزه «خرس طلایی» جشنواره «برلیناله» را دریافت کرده‌اند. سینمای ایران برای جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» بسیار حائز اهمیت است. امسال هم فیلم سینمایی «کیک محبوب من» ساخته «مریم مقدم» و «بهتاش صناعی‌ها» در بخش مسابقه اصلی حضور دارد. نمی‌توان پیش‌بینی کرد؛ شاید این فیلم هم برنده جایزه خرس طلایی یا جایزه خرس نقره‌ای شود.وی همچنین گفت: مخاطبان و اعضای هیئت داوران جشنواره «برلیناله»، واقعاً شیوه داستان‌سرایی فیلمسازان ایرانی را تحسین می‌کنند، به همین خاطر، حضور تعداد زیاد و هر چه بیشتر فیلم‌های ایرانی برای ما مسرت‌بخش است و امیدواریم که در آینده نیز، تعداد بیشتری از این آثار در جشنواره شرکت کنند.مدیر جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» در مورد آثار سینماگران ایران در هفتاد و چهارمین دوره این رویداد معتبر سینمایی گفت: امسال هم آثار زیادی از کارگردانان ایرانی در بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «برخوردها»، بخش رقابتی «پانوراما»، بخش رقابتی «نسل‌ها»، بخش رقابتی «فُروم»، بخش «نمایش ویژه» و … حضور دارند.خانم «ماریت ریسنبک» در پایان تأکید کرد: بسیاری از فیلمسازان مستقل ایرانی خواهان نمایش اثر خود در جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» هستند؛ از آنجا که آگاه هستند که «برلیناله» بستری برای دیده شدن فیلم‌هایشان است. چیزی که برای ساخت آثار بعدی خود به آن نیاز دارند تا بتوانند به کار خود در حوزه سینما ادامه بدهند.هفتاد و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین» با مدیریت خانم «ماریت ریسنبک» و مدیریت هنری «کارلو چاتریان» در چندین بخش رقابتی از جمله؛ بخش رقابتی «اصلی»، بخش رقابتی «برخوردها»، بخش رقابتی «پانوراما»، بخش رقابتی «نسل‌ها» بخش رقابتی «فُروم» بخش «فیلم کوتاه»، بخش «مستند» و چندین بخش غیررقابتی از جمله؛ بخش «پانوراما»، بخش «نمایش ویژه»، بخش «نمایش سینمای کلاسیک» و … از روزهای ۲۶ بهمن تا ۶ اسفند ماه جاری (۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۲۴) در شهر برلین در کشور آلمان برگزار می‌شود.عکس‌ها: منصور جهانی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها