آلبوم «صراحی» از همکاری آهنگساز میلاد موسوی و خواننده وحید تاج به‌دنیای موسیقی وارد شد

مارس 9, 2024 0 نظر 134

آلبوم «صراحی» تازه ترین اثر موسیقایی میلاد موسوی و وحید تاج است که شامل آهنگهای متنوع در سبک موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی می باشد. این آلبوم شامل قطعاتی همچون «مقدمه نوا»، «ای بت من»، و «دریا» می باشد که با آهنگسازی میلاد موسوی و خوانندگی وحید تاج منتشر شده است. هنرمندانی همچون میلاد محمدی، حامد شمسی، و مجتبی حسینی نیز در اجرای این آلبوم حضور دارند. وحید تاج که از هنرمندان مطرح خوانندگی موسیقی ایرانی است، تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد آهنگسازی به پایان رسانده و با هنرمندان معروف دیگری همچون محمدرضا شجریان همکاری داشته است. او با اجرای زنده و آثار متنوعی مانند «خانه غریب» و «ساز شبانگاهی» در کنسرت های داخلی و خارجی به همراه هنرمندان برجسته دیگر، مخاطبان موسیقی ایرانی را شگفت زده کرده است.

۱۰:۳۲آلبوم «صُراحی» به آهنگسازی میلاد موسوی و خوانندگی وحید تاج مشتمل بر آثاری در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش مهر، «صراحی» عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی منتشر شده در فرآیند فروش محصولات موسیقایی است که به تازگی با آهنگسازی میلاد موسوی، تنظیم حامد شمسی و خوانندگی وحید تاج در دسترس علاقه مندان موسیقی ایرانی قرار گرفته است.
میلاد محمدی نوازنده تار، حامد شمسی نوازنده عود و سه تار، مجتبی حسینی نوازنده سنتور، محسن بیات نوازنده دف، دایره و دهل، مهرداد فضلی نوازنده تمبک و کاخن، کاوه صولتی صدابردار، میکس و مسترینگ و نیما جوان ناشر دیگر عوامل اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند.«مقدمه نوا»، «ساز و آواز»، تصنیف «ای بت من»، تک نوازی سنتور، «پنج ضربی»، تصنیف «رسم یاری»، تک نوازی کمانچه، تصنیف «تاجان ندهم»، قطعه محلی «دریا» از جمله آثاری هستند که در این آلبوم گنجانده شده اند.میلاد موسوی آهنگساز آلبوم «صراحی» درباره این اثر نوشته است: «صراحی تلفیق شعر و موسیقی با روح و جان من است. صراحی اسرار عشق را به مدد همراهی گرم و صمیمانه دوستان هنرمندم در گروه «سِرّعشق» باز می گوید. با سپاس از یاران هم دل که در تهیه این اثر هشوام و همراه بودند.»وحید تاج از جمله هنرمندان شناخته شده عرصه خوانندگی موسیقی ایرانی است که تحصیلات خود را درمقطع کارشناسی ارشد آهنگسازی به پایان رسانده است. وی خوانندگی را از کودکی آغاز و در ایام جوانی نزد مرحوم محمدرضا شجریان به تکمیل آموزه های موسیقایی خود پرداخت. این درحالی است که فراگیری موسیقی نزد هنرمندان دیگری چون علیرضا تاج، حمیدرضا نوربخش، مظفر شفیعی، کریم صالح عظیمی، مصطفی کمال پورتراب، شریف لطفی، تقی ضرابی، کیاوش صاحب نسق، نادر مشایخی، وارطان ساهاکیان بخش دیگری از فعالیت های تاج در عرصه موسیقی را تشکیل می دهند.«خانه غریب» به آهنگسازی پویان بیگلر، «سرسماع» با همکاری زکریا یوسفی و مرتضی صنایعی، «برف خوانی» به آهنگسازی علی قمصری، «ساز شبانگاهی» به آهنگسازی رامین صفایی، «خاطره» به آهنگسازی هومن مهدویان، «وکاپلا» به سرپرستی میلاد عمرانلو، «از روزگار رنگ آمیز» با همراهی گروه سپید و سیاه، «در آتش مشتاقی» به آهنگسازی عیسی غفاری، «اجاق سرد» به آهنگسازی مهدی قاسمی، «رفته‌ای که باز آیی» به آهنگسازی سیروس جمالی، «دورگرد» به آهنگسازی هومن مهدویان، «اسب و آتش» به آهنگسازی آرش کامور، «رقص پاییز» به آهنگسازی مجید درخشانی و علی مصطفوی، «چشم انتظار» به آهنگسازی رامین صفایی، «عطار» به آهنگسازی آرش کامور، «در عشق زنده باید» به آهنگسازی مجید مولانیا، «اجاق سرد» به آهنگسازی مهدی حاج قاسمی، «هماگون» به آهنگسازی محمدرضا دستگاه دار، «دمی درنگ» به آهنگسازی مجید قدیانی، «گوهر جان» به آهنگسازی سلمان سالک، «سِحرسَحر» به آهنگسازی فرشید کاکاوند و «سپند دل» به آهنگسازی محمدرضا عزیزی از جمله آثار وحیدتاج هستند که در کنار برگزاری کنسرت های متعدد داخلی و خارجی با همراهی هنرمندان شاخص موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفته اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها