برنامه “مشاعره” از صداوسیما، با همکاری کانون پرورش فکری، سفری به دنیای احساسات

دسامبر 30, 2023 0 نظر 44

امیر اسماعیل آذر، شاعر و مجری برنامه “مشاعره” اعلام کرده است که پس از کنار گذاشته شدن توسط صداوسیما، قصد دارد با کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سری جدید این برنامه را تولید کند. اگر شرایط مهیا نباشد، برنامه به صورت مجازی پخش خواهد شد تا زبان فارسی نزد مردم کمرنگ نشود. او اعلام کرده است که مدیران جدید صداوسیما از او برای تولید برنامه دعوت نکردند. اما وی اظهار کرده است که آماده است که با بخش مربوطه همکاری کند تا برنامه مشاعره دوباره به سرعت به راه بیافتد. این برنامه که تا کنون توسط امیرحسین آذر تهیه می‌شد، زمانی که از آن به عنوان یکی از برنامه‌های محبوب شبکه آموزش سیما بود، از برنامه‌های شبکه حذف شده است.

۹:۵۹اسماعیل آذر گفت: برنامه «مشاعره» پس از کنار گذاشته‌شدن توسط صداوسیما، قرار است با کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شود. در صورتی که شرایط مهیا نباشد نیز آن را به صورت مجازی پخش می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم زبان فارسی نزد مردم کمرنگ شود و حلاوتش را ‌از دست بدهد. امیر اسماعیل آذر شاعر و استاد دانشگاه و مجری برنامه‌ مشاعره درباره تولید سری جدید این برنامه به ایرنا گفت: سری جدید برنامه مشاعره با کمک کانون پرورش فکری تولید می‌شود.آذر افزود: برنامه مشاعره پس از کنار گذاشته‌شدن توسط صداوسیما، قرار است با کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شود. در صورتی که شرایط مهیا نباشد نیز آن را به صورت مجازی پخش می‌کنیم و نمی‌گذاریم زبان فارسی نزد مردم کمرنگ شود و حلاوتش را ‌از دست بدهد.مجری برنامه مشاعره ادامه داد: مدیران جدید صداو سیما از تیم برنامه مشاعره و همچنین بنده برای تولید برنامه دعوت نکردند. هرچند بنده پیشنهاد کردم که این تنها برنامه ادبی صداوسیماست اما ظاهرا صلاح بر این بود که کسی از تیم‌های گذشته در برنامه‌های فعلی صداوسیما حضور نداشته باشد و ما به اندیشه‌ها کمال احترام را می‌گذاریم.وی افزود: درحال حاضر در حال تولید این برنامه به کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستیم و اگر جایی را پیدا نکنیم تنها جایی که می‌توان کار را پیش برد فضای مجازی است.
اسماعیل آذر پیش‌تر در پاسخ به عدم از سرگیری تولید برنامه مشاعره اظهار کرده بود: برای اینکه مدیران جدید هیچ‌کس را باور ندارند و برای ما این برنامه تمام شد.وی گفته بود: بنده برای فرهنگم و زبان فارسی همیشه آماده هستم و اگر مدیران صدا و سیما از بنده بخواهند حتما مجدداً برنامه مشاعره را از شبکه تلویزیونی از سر می‌گیریم.آذر در این باره با اشاره به اهمیت زبان فارسی تاکید کرده بود: مدیران جدید صدا و سیما ما را جواب کردند و کسی در این زمینه با ما صحبت نمی‌کند.برنامه مشاعره با تهیه کنندگی امیرحسین آذر و مجری‌گری امیراسماعیل آذر چندین سال بود که از شبکه آموزش سیما پخش می شد و طرفداران زیادی داشت که متأسفانه مدتی است که دیگر این برنامه جایی در کنداکتور شبکه آموزش ندارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها