شروع جشن تصویر سال با نمایش مستند “کیارستمی در حال کار”

فوریه 19, 2024 0 نظر 45

بیستمین جشن تصویر و جشنواره فیلم تصویر از یکم تا پانزدهم اسفند ماه ۱۴۰۲ با نمایش همزمان فیلم “کیارستمی مشغول کار است” آغاز می‌شود. تماشای همه‌ی فیلم‌های جشنواره برای عموم رایگان است و بخش مسابقه امسال برای همه‌ی سنین و موضوعاتی با عکس‌های موبایلی است. این جشنواره نیز آثار برنده دوره‌های گذشته جوانان زیر ۲۵ سال و بخش ویژه تهران و مرور آثار بیست سال گذشته تصویر سال را به نمایش می‌گذارد. مستند “کیارستمی مشغول کار است” توسط سیف‌اله صمدیان تهیه شده و درباره‌ی عباس کیارستمی و شور بی‌حد و مرز او صحبت می‌کند. در این مستند، افراد مختلفی همچون ژولیت بینوش، مارتین اسکورسیزی، ژیل ژاکوب و احمد کیارستمی درباره‌ی سبک کیارستمی صحبت می‌کنند.

۱۸:۳۴با نمایش «کیارستمی مشغول کار است»؛ اول اسفند ساعت ۱۷ چراغ بیستمین جشن تصویر سال روشن می‌شود.به گزارش دبیرخانه تصویر سال، بیستمین جشن تصویر و جشنواره فیلم تصویر یکم تا پانزدهم اسفند ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۷ یکم اسفند پذیرای بازدیدکنندگان در فضاهای نمایشگاهی خانه هنرمندان ایران و سالن نمایش فیلم شهناز خواهد بود.

جشنواره فیلم تصویر اول اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹ با نمایش همزمان فیلم کیارستمی مشغول کار است، در دو تالار شهناز و ناصری آغاز خواهد شد.تماشای همه‌ی فیلم‌های جشنواره فیلم تصویر برای عموم آزاد و رایگان است.برخلاف سال‌های گذشته امسال بخش مسابقه بدون محدودیت سنی و موضوعی صرفا در بخش عکس‌های موبایلی است.جشنواره فیلم تصویر نیز صرفا به نمایش آثار برنده دوره‌های گذشته جوانان زیر ۲۵ سال و بخش ویژه تهران و مرور آثار بیست سال گذشته تصویر سال می‌پردازد.مستند «کیارستمی مشغول کار است»؛ سومین مستند سیف‌اله صمدیان است که به عباس کیارستمی و شور بی‌حد و مرز او به «کار» و «خلاقیت» می‌پردازد. تصاویر این مستند حاصل دوستی، همکاری و بیش از دو دهه سفرهای مشترک صمدیان با کیارستمی در داخل و خارج از کشور است که با گزیده‌ای از تصاویر پشت‌صحنه فیلم‌های «شیرین» و «کپی برابر اصل» از زنده‌یاد حمیده رضوی و بخشی از تصاویر پیش‌تولید بهمن کیارستمی از فیلم «طعم گیلاس» همراه است.در این مستند ۷۶ دقیقه‌ای که تصویر و تدوین آن را سیف‌اله صمدیان با طراحی صدا توسط محمدرضا دلپاک در مرکز فیلم تصویر تهیه کرده است، ژولیت بینوش، مارتین اسکورسیزی، ژیل ژاکوب، جاناتان روزنبام، جف اندرو و احمد کیارستمی، احساس و دیدگاه‌های خود را درباره سبک منحصربه‌فرد کیارستمی در زندگی و آثارش، ارائه کرده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها