نظرات جذاب احمد نجفی و فرهاد قائمیان درباره انتخابات

مارس 2, 2024 0 نظر 42

در گفت‌وگویی با احمد نجفی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، او تاکید کرده است که رای دادن یک نوع فهم و آگاهی است. او افرادی را که آن سمت دنیا فارسی حرف می‌زنند و به آنها گوش ندهیم و رای دهیم. احمد نجفی بر این باور است که هنرمندان باید در امور کشورشان مشارکت کنند و از حق رای خود استفاده کنند. به عنوان یک هنرمند، وی معتقد است که نمایندگان باید به رای مردم احترام بگذارند و به امور مملکت و نمایندگی خود بپردازند، تا امنیت و پیشرفت مملکت را تضمین کنند. از سوی دیگر، فرهاد قائمیان، بازیگر دیگری از سینما، به اهمیت رای دادن و مطالبه‌گر بودن تاکید کرده است، زیرا انتخابات ضامن امنیت مملکت است. او نیز بر این باور است که نسل جدید باید مطالبه‌گر و انگیزه برای حفظ و امنیت کشور باشند. انتخابات به نظر او زمانی مناسبی برای این نسل است که می‌توانند با حضور خود در صندوق رای دادن و حرف زدن، به امور مملکت احترام بگذارند و آینده کشور خود را شکل دهند.

۹:۴۱احمد نجفی: رای دادن نوعی فهم و آگاهی است
احمد نجفی؛ بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: گول حرف‌های عده‌ای که آن سمت دنیا، فارسی حرف می‌زنند را نخورید. گوش به این‌ها ندهید برای این که چیزی برای گفتن ندارند. مشتی آدم دورافتاده و عقب‌افتاده‌ هستند که فکر می‌کنند در ده هزار کیلومتر آن سوتر می‌توانند برای سرنوشت ما تصمیم بگیرند.احمد نجفی پس از حضور در تالار وحدت و انداختن رای خود به صندوق‌، در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا اظهار داشت: آمدم که به مردم و هنرمندان بگویم بیایید مشارکت کنید. کشور خودتان است و در فیلم‌های خودتان بازی می‌کنید. من که مانند شما بازی نمی‌کنم و اگر از خیلی چیزهای کشور استفاده می‌کنید، بیایید رای هم بدهید و در وضعیت مملکت مشارکت کنید. حیف است که این کار را نکنید. حیف است که قدرنشناس باشیم.رای دادن یک فهم، ادراک و آگاهی است؛ اگر به آگاهی رسیدند می‌آیند رای دهند و اگر نرسیدند کسی نمی‌تواند کاری کندوی در پاسخ به کسانی که قهر کردند و نیامدند، گفت: باید خودشان متوجه باشند. رای دادن یک فهم، ادراک و آگاهی است؛ اگر به آگاهی رسیدند، می‌آیند و رای دهند و اگر نرسیدند کسی نمی‌تواند کاری کند. گول این و آن را هم نخورید.نجفی در پاسخ به این پرسش که اگر روزی قرار باشد نقش یک نماینده مجلس را در سینما و تلویزیون بازی کنید، دوست دارید چگونه نماینده‌ای باشید؟ گفت: شجاع، جنگجو و انقلابی به معنای واقعی؛ کسی که بتواند چهره شهرها و معماری آنها را تغییر دهد. کسی که بتواند قیمت ارز را بشکند و برای این مردم، نماینده‌ای خوب باشد نه این که برود مجلس و فرماندار و شهردار را عوض کند و دست در کار استانداری ببرد. این کار نماینده‌ها نیست؛ کارشان این است که به امور مملکت و نمایندگی بپردازید.وی اضافه کرد: من چون بچه شهرستان و خرمشهر هستم، قبلا دیده‌ام نماینده‌هایی را که لابی می‌کردند تا شهردار و فرماندار از جنس خودش باشد. این خطاست و باید جلوی این کار گرفته شود.نجفی همچنین در این باره که به عنوان کسی که رای دادید، از وضعیت موجود انتقاد دارید؟ گفت: شدیدا انتقاد دارم اما باید انتقاد کرد. رای دهید و انتقاد کنید. نه این که در خانه بنشینید و فقط حرف بزنید. این نمی‌شود. رای دهید و حقوق خودت را به خودت ثابت کن و به خودت ثابت کن که حقت درست است. باید حرف درست بزنید و در زمانی این حرف گفته شود که حقوق خودت را اجرا کرده باشی.
فرهاد قائمیان: رای بدهیم و مطالبه‌گر باشیم/ انتخابات ضامن امنیت مملکت است
بازیگر سینما و تلویزیون گفت: همه مردم به ویژه رای اولی‌ها باید پای صندوق بیایند و رای بدهند و حتما مطالبه‌گر باشند، زیرا کشور و آینده متعلق به آنها است.فرهاد قائمیان در گفت‌وگو با ایرنا درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: هر برگه رایی که به صندوق ریخته می‌شود، برای حفظ و امنیت مملکت است. رای اولی‌ها برای رای دادن بیایند، چون کشور متعلق به آنهاست، کشور را باید دست نسل جوان بسپاریم.وی ادامه داد: امیدوارم نسل جدید مطالبه‌گری کند. وقتی که اینها رای می‌دهند رایشان و آرای کل مردم عزیز این کشور برای امنیت آن است و باید مطالبه کنند.قائمیان گفت: هر نماینده‌ای که به مجلس می‌رود باید به رای مردم احترام بگذارد، امیدوارم مسیر درستی را بروند و اگر مواردی بود حتما مطالبه می‌کنند. باید به مطالبه مردم و نسل جوان احترام گذاشته شود کمک کنیم مملکت ساخته شود و حفظ کنیم.انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه – یازدهم اسفند- به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها