بیانیه اصطلاحی در مورد نبود وقوع هک و نشت اطلاعات در اخبار اخیر

مارس 2, 2024 0 نظر 58

بیانیه چارگون درباره اخبار اخیر: هک و نشت داده اتفاق نیفتاده است

اخبار اخیر درباره هک و نشت داده ها باعث نگرانی بسیاری از افراد و شرکت ها شده است. این اتفاقات نشان دهنده ضعف امنیتی در اینترنت و نگرانی های جدی برای حفظ اطلاعات شخصی و محرمانه ما می باشد.

اما برخی افراد و سازمان ها این اطلاعات را در اختیار دارند که این اتفاقات نیفتاده و تحولی ایجاد نشده است. آنها معتقدند که امکان حفظ و حراست از اطلاعات شخصی و محرمانه وجود دارد و به کمک روش های مناسب می توان از وقوع این حوادث جلوگیری کرد.

بنابراین، بیانیه چارگون درباره اخبار اخیر این است که با دقت و هوشمندی، می توان از نشت داده ها و هک ها جلوگیری کرد و اطلاعات خود را محافظت کرد. از طرف دیگر، این بیانیه بیان می کند که انتقال اطلاعات باید با دقت و با رعایت اصول امنیتی صورت گیرد تا اطمینان از جلوگیری از وقوع مشکلات امنیتی حاصل گردد.

ارسال شده توسط: مصطفی معصوم‌پور ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۰در پی انتشار اخباری مبنی بر حمله هکری به چارگون و قطع شدن سیستم‌های اتوماسیون اداری، چارگون با انتشار یک بیانیه اعلام کرد هک و نشت داده در سامانه‌های مشتریان رخ نداده است.یکی دو روز پیش خبری مبنی بر وقوع حمله هکری به شرکت نرم افزاری چارگون منتشر شد. در این خبر اعلام شده بود که به دنبال این حمله هکری، پلیس فتا با ارسال پیامک به کسب‌وکارها، از آنها خواست به قید فوریت اتصال اینترنت سیستم‌های اتوماسیون اداری را قطع کنند. حتی شایعاتی مبنی بر نشت داده در برخی از سیستم‌های اتوماسیون سازمان‌ها منتشر شد که حالا این خبر تکذیب شده است. گفتنی است بسیاری از سازمان‌های دولتی و غیر دولتی، بانک‌ها و دانشگاه‌ها از سیستم اتوماسیون اداری چارگون استفاده می‌کنند.هک شدن چارگون تکذیب شدامروز چارگون با انتشار یک بیانیه در رابطه با اخبار اخیر، اعلام کرد که هیچ هک و نشت داده‌ای در سامانه مشتریان رخ نداده است و جای نگرانی وجود ندارد. متن کامل توضیحات چارگون در این خصوص به شرح زیر است:پیرو ارسال پیامک هشدار امنیتی به برخی سازمان‌ها مبنی بر قطع ارتباط سامانه اتوماسین اداری با اینترنت، که در پی آن منجر به انتشار شایعات و اخباری نادرست درباره هک این سیستم‌ها شده است، تصریح می‌کنیم هیچ موردی از هک، نشت داده، از دست رفتن داده یا دیفیس شدن در هیچ یک از سامانه‌های مشتریان چارگون رخ نداده است.متاسفانه شیوه و ادبیات اطلاع‌رسانی در این رابطه باعث ایجاد شایعات و نگرانی برای فعالان این حوزه و رسانه‌ها شده است.در روزهای گذشته تیم‌های فنی ما مطابق دستورالعمل‌هایی که بنا به شرایط خاص کشور از نهادهای ذی‌صلاح دریافت کردند، با اولویت بالا بررسی فاکتورهای امنیت سامانه‌های مشتریان را در دستور کار قرار دادند و طی مجموعه‌ای از اقدامات فشرده زیرساخت‌های تمامی مشتریان را بررسی کرده و در موارد لزوم پ‍یشنهادات ارتقای امنیت را ارائه داده‌اند.همچون ۲۵ سال گذشته به همه مشتریان و کاربران اطمینان می‌دهیم که امنیت اطلاعات و سامانه‌های آنها در صدر اولویت‌های ماست و در این راستا از هیچ اقدام اطمینان‌بخشی فروگذار نمی‌کنیم. ضمن س‍پاسگزاری صمیمانه از حسن‌نظر و همراهی مشتریان، همه فعالان و رسانه‌ها در صورت دستیابی هرگونه اخبار تکمیلی، اطلاع‌رسانی رسمی و شفاف انجام خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها