ترکیب بین هوش مصنوعی و دیپلماسی: همایشی پرتحرک با حمایت همراه اول

فوریه 27, 2024 0 نظر 38

همایش هوش مصنوعی و دیپلماسی های نوین با حمایت همراه اول

همایش هوش مصنوعی و دیپلماسی های نوین با حمایت همراه اول یک رویداد مهم و پربار در زمینه های هوش مصنوعی و دیپلماسی می باشد که به منظور بررسی ارتباطات و ارتباطات نوآورانه بین دو حوزه اصلی علمی برگزار می شود. این همایش فرصتی عالی برای دانشمندان، پژوهشگران، وزیران، دیپلمات ها و علاقه مندان به فناوری هوش مصنوعی است تا درباره ی چالش ها و فرصت هایی که این دو حوزه برای یکدیگر فراهم می کنند، بحث و تبادل نظر کنند.

در این همایش، تخصصی ترین افراد و متخصصین در حوزه هوش مصنوعی و دیپلماسی به ارائه ی مطالب خود می پردازند و از تجربیات و دیدگاه های خود با شرکت کنندگان به اشتراک می گذارند. هدف اصلی این همایش ایجاد بستری برای تبادل ایده ها، اطلاعات و دانش بین افراد و سازمان ها به منظور پیشرفت در زمینه هوش مصنوعی و دیپلماسی و ایجاد راهکارهای نوین و پیشرفته در این زمینه هاست. با حضور در این همایش، شما فرصتی عالی برای یادگیری و شناخت بیشتر درباره این دو حوزه فراهم خواهید کرد.

ارسال شده توسط: مصطفی معصوم‌پور ۰۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۱۱همایش هوش مصنوعی و دیپلماسی های نوین در روز سه شنبه هشتم اسفند ۱۴۰۲ با حمایت همراه اول در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.امروز سه شنبه هشتم اسفند ۱۴۰۲، دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران میزبان پنجمین همایش سالیانه بین المللی انجمن ایرانی مطالعات جهان با موضوع هوش مصنوعی و دیپلماسی های نوین است. این رویداد با حمایت همراه اول برگزار می‌شود و در جریان برگزاری آن، شاهد برقراری یک کارگاه آموزشی جانبی با عنوان «هنر مذاکره با هوش مصنوعی» خواهیم بود. این کارگاه آموزشی در روز سه شنبه ۸ اسفند با تدریس محمدعلی اخایی، دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و با حمایت همراه اول از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار خواهد شد.اهداف برگزاری همایش هوش مصنوعی و دیپلماسی های نوینایجاد درکی عمیق برای شرکت‌کنندگان در راستای چگونگی استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی به‌منظور توانمندسازی و بهینه‌سازی فرایندهای مذاکره، از جمله اهداف برگزاری این کارگاه محسوب می‌شود. گسترش استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی در جهان باعث شده روابط خارجی کشورها هم از پیشرفت‌های فناورانه تاثیر بگیرند و تحولاتی را تجربه کنند. هوش مصنوعی نیز در کنار دیگر دستاوردهای فناوری اطلاعات می‌تواند در عرصه روابط بین‌الملل، ایفای نقش کند و تاثیراتی را روی رقابت اقتصادی و نظامی بین کشورها برای کسب قدرت و نفوذ بیشتر بر منافع ملی آنها بگذارد. دیپلماسی هم بازوی سیاست خارجی و بستر شکل‌گیری روابط رسمی دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی محسوب می‌شود.همایش هوش مصنوعی و دیپلماسی های نوین با هدف تولید ادبیات پژوهشی در زمینه روندهای پیش روی بازیگران دولتی و غیر دولتی برگزار می‌شود و برگزارکنندگان این رویداد قصد دارند در سایه دستاوردهای نوین در عرصه هوش مصنوعی، وضعیت فعلی و دورنمای پیوند بین این فناوری و مباحث مرتبط با دیپلماسی و سیاست خارجی را تبیین کنند.در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رویداد می‌توانید به آدرس اینترنتی https://rubika.ir/HamraheDigitali مراجعه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها