رئیس داوران بخش یک فیلمساز کانادایی در جشنواره به نظر می رسد

مارس 1, 2024 0 نظر 44

جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴ زاویه دولان را به عنوان رییس بخش نوعی نگاه خود معرفی کرد. او اعلام کرد که بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴ را بر عهده گرفته است و خوشحال است که بتواند به جستجوی آثار جذاب فیلمسازان با استعداد بپردازد. دولان که همچنین از تجربه های شخصی و حرفه ای خود در ساخت فیلم ها نیز یاد کرد، امیدوار است که با اعضای هیات داوران بر جنبه هنری فیلم ها تمرکز کند و داستان های صادقانه را به تماشاگران ارائه دهد.

زاویه دولان با فیلم «مامان» در سال ۲۰۱۴ شهرت جهانی کسب کرد و به جایزه هیات داوران کن دست یافت. او در سن ۱۹ سالگی اولین فیلم بلند خود را ساخت و به اجرای آن پرداخت. از آن زمان تا کنون، فیلم های متعددی را کارگردانی کرده و جوایز متعددی برای آن ها دریافت کرده است.

جشنواره فیلم کن برگزاری از ۱۴ تا ۲۵ مه در سال ۲۰۲۴ را پیش بینی کرده است و از حضور زاویه دولان به عنوان رییس هیات داوران بخش نوعی نگاه بسیار مفتخر است. او امیدوار است که با همکاری با اعضای هیات داوران، به بهترین فیلم های باکیفیت را برای تماشاگران به نمایش بگذارد.

۱۳:۱۷جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴ زاویه دولان را به عنوان رییس بخش نوعی نگاه خود معرفی کرد.به گزارش مهر به نقل از ورایتی، زاویه دولان فیلمساز کانادایی که با فیلم «مامان» در سال ۲۰۱۴ جایزه هیات داوران کن را دریافت کرد، ریاست هیات داوران بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن ۲۰۲۴ را بر عهده گرفت.او در بیانیه‌ای گفت: متواضع و خوشحالم که به عنوان رییس هیات داوران بخش نوعی نگاه به کن بازمی‌گردم. حتی بیشتر از اینکه خودم فیلم بسازم، کشف آثار فیلمسازان با استعداد همیشه در قلب سفرهای شخصی و حرفه‌ای من جای داشته است. این فرصتی است مغتنم تا با اعضای هیات داوران بر جنبه اساسی هنر فیلم تمرکز کنم؛ داستان‌هایی که صادقانه گفته می‌شود.دولان در ۱۹ سالگی اولین فیلم بلند خود با عنوان «من مادرم را کشتم» را نوشت و کارگردانی، تهیه کنندگی و بازی در آن را نیز انجام داد. دومین فیلم او «تپش قلب» در ۲۱ سالگی در بخش نوعی نگاه کن به نمایش درآمد و پس از آن «لارنس به هر حال» ۲ سال بعد در همین بخش دیده شد و بازیگر آن سوزان کلمنت جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کرد.او در ادامه فیلم‌های «تام در مزرعه» و «مامان» را کارگردانی کرد که اولین حضور او در بخش رقابتی جشنواره کن را رقم زد. وی یکی از اعضای هیات داوران شصت و هشتمین جشنواره کن بود که ریاست آن را برادران کوئن برعهده داشتند.دولان در ادامه فیلم «اینجا ته دنیاست» را ساخت که برنده جایزه بزرگ کن شد و پس از آن «مرگ و زندگی جان اف. دونوون» و «ماتیاس و ماکسیم» را که سال ۲۰۱۹ در بخش رقابتی به نمایش درآمد، به کارنامه هنری اش افزود.پیش از این گرتا گرویگ به عنوان رییس هیات داوران بخش اصلی جشنواره کن ۲۰۲۴ معرفی شد.هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن از ۱۴ تا ۲۵ مه (۲۵ اردیبهشت تا ۵ خرداد ۱۴۰۳) برگزار می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها