مرکز خلاقیت و تولید پنج انیمیشن درباره غزه

مارس 6, 2024 0 نظر 57

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قصد دارد ۵ انیمیشن کوتاه درباره غزه تولید کند. این مرکز با حضور در جشنواره‌ها و نشست‌های مختلف، سعی در کشف استعدادهای جوان و حمایت از انیماتورهای نسل جدید دارد. اخیرا، در جشنواره پویانمایی تهران، نشستی با موضوع «فلسطین، سرزمین مقدس» برگزار شد و اعلام شد که ۳ اثر دیگر درباره غزه در حال تولید هستند. مدیر عامل مرکز از اهمیت تولید آثار در زمینه پویانمایی برای جامعه و فضای هنری خبر داد و اعلام کرد که همراه با جشنواره‌های آینده، همدلی با مردم غزه ادامه خواهد داشت. او اظهار کرد که این مرکز آماده حمایت از هنرمندان بین‌المللی مختلف در زمینه تولید انیمیشن‌های کوتاه هنری است. امیدواریم با توجه به تلاش‌های این مرکز و همکاری با نهادهای هنری، بتوانیم آثار خلاقانه و ارزشمندی در حوزه انیمیشن تولید کنیم و استعدادها را حمایت کنیم.

۸:۵۶۵ انیمیشن کوتاه درباره غزه در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید میشود.به گزارش ایسنا، مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ضمن اعلام خبر ساخت ۵ انیمیشن کوتاه درباره غزه در مرکز، بازار جشنواره پویانمایی را محلی برای کشف استعدادهای جوان و حمایت از انیماتورهای نسل تازه دانست.اخیرا در خانه سیزدهمین جشنواره پویانمایی تهران، نشست «فلسطین، سرزمین مقدس» با حضور حامد علامتی مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محمدرضا کریمی صارمی دبیر جشنواره و محمد حمیدی مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی برگزار شد.در این نشست، محمد حمیدی مقدم در ابتدای نشست «فلسطین، سرزمین مقدس» پس از تشکر از دبیر جشنواره پویانمایی و برگزارکنندگان این رویداد گفت: ما دو اثر پویانمایی در حال تولید درباره غزه داریم. با توجه به این جلسه و اهمیت مسئله غزه از تولید سه پویانمایی دیگر در این حوزه حمایت خواهیم کرد.
او ادامه داد: موجی که در جشنواره برلین به عنوان یکی از سیاسی‌ترین جشنواره‌های جهان علیه رژیم صهیونیستی شکل گرفت، ادامه خواهد یافت و همدلی با مردم غزه در فستیوال‌های آینده مثل زاگرب، انسی، هیروشیما و … استمرار خواهد داشت و همه ما آن را خواهیم دید.
حمیدی مقدم گفت: در مراکز هنری و نهادهای متولی فیلمسازی از این فضا باید استفاده کرد و در کنار توجه به مستندسازی و فیلم داستانی، در حوزه پویانمایی هم محتوا تولید کرد. ما در جشنواره هفدهم «سینماحقیقت» بخش ویژه غزه داشتیم و امسال صندوق حمایت مالی غزه را برای حمایت از فیلمسازان بین‌المللی علاقه‌مند به این حوزه راه‌اندازی کردیم.
مدیر عامل مرکز گسترش افزود: با توجه به استقبالی که فیلمسازان خارجی از فراخوان صندوق حمایت مالی غزه داشتند، احتمالا هنرمندان فراوانی در لبنان و کشورهای همسو هستند که می‌خواهند انیمیشن درباره این موضوع تولید کنند، اما حمایت مالی ندارند، با مرکزیت کانون و جشنواره پویانمایی و همراهی مرکز گسترش، حوزه هنری و نهادهایی از این دست می‌توان به تولید آثاری باارزش در این زمینه اندیشید.
محمد حمیدی مقدم ادامه داد: ما امسال با ۱۹ اثر در جشنواره حضور داریم همچنین غرفه مرکز گسترش و «هنر و تجربه» در بازار جشنواره امسال برقرار است، همکارانم در غرفه میزبان هنرمندان و دانشجویان حوزه پویانمایی هستند. فیلمسازان و علاقه مندان می‌توانند طرح هایشان را در غرفه ارائه داده و فرم پر کنند. امیدوارم بتوانیم از تولید آثار تازه به ویژه طرح‌های فیلمسازان جوان، حمایت کنیم. مرکز گسترش، یکی از مهمترین مراکزی است که در زمینه تولید انیمیشن‌های کوتاه هنری، فعال است و حضور ما در ادوار مختلف جشنواره پویانمایی تهران، به ویژه دو دوره اخیر، و جشنواره‌های بین‌المللی نشان دهنده زبان جهانی و نگاه هنرمندانه آثاری است که در مرکز تولید شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها