نمایش تئاتر کودکان و بازی شب خیمه‌ای رایگان در نوروز ۱۴۰۳ در روستاهای محروم

مارس 25, 2024 0 نظر 25

معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد تئاتر کانون از اولین روز فروردین ۱۴۰۳ فعال بوده و این فعالیت در مناطق مختلف کشور ادامه دارد. او اعلام کرده است که نمایش “گل اومد بهار اومد” با کارگردانی مژده ذکریاپور در بیمارستان کودکان شفیع‌زاده شهر امیرکلا اجرا شده و بازخورد خوبی داشته است. همچنین، این نمایش بر اساس کتابی از منوچهر نیستانی نوشته شده و قرار است در روزهای آینده در روستاهای کم برخوردار و نابرخوردار اجرا شود.

در ایام نوروز، خیمه‌شب‌بازی “گل باقالی و روزه کله‌گنجشکی” به صورت رایگان در مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون اجرا خواهد شد. همچنین، نمایش “هر روز نوروزه” و “هناس” نیز در این مرکز اجرا خواهد شد. این نمایش‌ها به منظور معرفی نوروزخوانان و روایت مردمانی که با پایبندی به اصول و آرمان‌های انقلاب و اسلام در داخل کشور و منطقه ایستاده‌اند برگزار می‌شود.

۱۰:۵۰معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد تئاتر کانون از اولین روز فروردین ۱۴۰۳ فعال بوده و این فعالیت در مناطق مختلف کشور ادامه دارد.سعید زین‌العابدینی معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درباره فعالیت‌های نوروزی تئاتر کانون، به مهر گفت: ما ساعت ۱۰ صبح نخستین روز نوروز ۱۴۰۳ تئاتر کوچک «گل اومد بهار اومد» به کارگردانی مژده ذکریاپور را با همکاری اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران در بیمارستان کودکان شفیع‌زاده شهر امیرکلا اجرا بردیم که بازتاب خوبی هم داشت. اجرای این اثر باعث بالارفتن روحیه خانواده‌ها و بچه‌ها شد.وی ادامه داد: نمایش «گل اومد بهار اومد» بر اساس کتابی با همین نام نوشته منوچهر نیستانی شکل گرفته که توسط انتشارات کانون چاپ شده است. قرار است نمایش «گل اومد بهار اومد» در روزهای آتی و با همکاری کتابخانه‌های سیار روستایی کانون، در روستاهای کم برخوردار و نابرخوردار اجرا شود.معاون تئاتر و تئاتر عروسکی کانون درباره دیگر فعالیت‌های تئاتری این معاونت در ایام نوروز، توضیح داد: از ساعت ۱۶:۱۵ روز یکشنبه ۵ فروردین، خیمه‌شب‌بازی «گل باقالی و روزه کله‌گنجشکی» به صورت رایگان در سالن انتظار مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون اجرا می‌شود. این نمایش با کارگردانی بهناز مهدی‌خواه از تولیدات پروژه «تئاتر مدرسه» است که پیش از این در کتابخانه‌های کانون اجرا شده بود و این بار به مناسبت ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.وی افزود: از ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۵ فروردین، سالن گلستان مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون نیز میزبان نمایش «هر روز نوروزه» به کارگردانی امیرحسین انصافی می‌شود که به معرفی نوروزخوانان مناطق مختلف کشور می‌پردازد.زین‌العابدینی در پایان یادآور شد: همچنین نمایش «هناس» نوشته و کار صادق کیانی‌مقدم هر روز در نمایشگاه قرآن اجرا می‌شود. این نمایش روایت مردمانی است که با پایبندی به اصول و آرمان‌های انقلاب و اسلام همچنان روی مواضع مقاومت در داخل کشور و منطقه ایستاده‌اند و رنج‌ها را به جان می‌خرند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها