نمایش فیلم “کیارستمی مشغول کار است” و شب‌های جذاب بخارا با سیف‌اله صمدیان

ژانویه 24, 2024 0 نظر 58

مستند “کیارستمی مشغول کار است” ساخته‌ی سیف‌اله صمدیان، به مناسبت انتشار سومین شماره ماهنامه فرهنگی هنری “عصر روشن” در بخارا برگزار می‌شود. این مستند به زندگی و آثار عباس کیارستمی و شور او به “کار” و “خلاقیت” می‌پردازد و از تصاویر پشت صحنه فیلم‌های او استفاده می‌کند. در این مستند، هنرمندانی همچون ژولیت بینوش، مارتین اسکورسیزی، ژیل ژاکوب، جاناتان روزنبام، جف اندرو و احمد کیارستمی نیز حضور دارند و احساس و دیدگاه‌های خود را درباره سبک منحصربه‌فرد کیارستمی به تصویر می‌کشند. این مستند به تهیه و تدوین سیف‌اله صمدیان و طراحی صدا محمدرضا دلپاک در مرکز فیلم تصویر تهیه شده و در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمده است.

۱۴:۰۶مستند «کیارستمی مشغول کار است» ساخته سیف‌اله صمدیان به نمایش درمی‌آید.هفتصد و بیست و ششمین شب از شب‌های بخارا به مناسبت انتشار سومین شماره ماهنامه فرهنگی هنری «عصر روشن» پنجشنبه، پنجم بهمن ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.به گزارش رسیده، این نشست همچنین به نمایش مستند «کیارستمی مشغول کار است» ساخته سیف‌اله صمدیان اختصاص دارد که پنجشنبه، پنجم بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ با سخنرانی آیدین آغداشلو، محمود کلاری، سیف‌الله صمدیان، شهرام مکری، علیرضا بهرامی، سیدمحمد طباطبایی، علی دهباشی و هیات دبیران مجله «عصر روشن» در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.سومین شماره ماهنامه فرهنگی هنری «عصر روشن»، در پرونده‌ای با عکس منتشر نشده مهرداد اسکویی از عباس کیارستمی، به مستند «کیارستمی مشغول کار است» پرداخته است.
این فیلم سومین مستند سیف‌اله صمدیان است که به عباس کیارستمی و شور بی‌حد و مرز او به «کار» و «خلاقیت» می‌پردازد. تصاویر این مستند حاصل دوستی، همکاری و بیش از دو دهه سفرهای مشترک صمدیان با کیارستمی در داخل و خارج از کشور است که با گزیده‌ای از تصاویر پشت‌صحنه فیلم‌های «شیرین» و «کپی برابر اصل» از زنده‌یاد حمیده رضوی و بخشی از تصاویر پیش‌تولید بهمن کیارستمی از فیلم «طعم گیلاس» همراه است.در این مستند ۷۶ دقیقه‌ای که تصویر و تدوین آن را سیف‌اله صمدیان با طراحی صدا توسط محمدرضا دلپاک در مرکز فیلم تصویر تهیه کرده است، ژولیت بینوش، مارتین اسکورسیزی، ژیل ژاکوب، جاناتان روزنبام، جف اندرو و احمد کیارستمی، احساس و دیدگاه‌های خود را درباره سبک منحصربه‌فرد کیارستمی در زندگی و آثارش، ارائه کرده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها