پیش‌بینی‌های دقیق؛ اوپنهایمر برنده اسکارهای برجسته شد!

مارس 11, 2024 0 نظر 19

در مراسم برنده‌های نود و ششمین دوره جوایز اسکار، فیلم «اوپنهایمر» با ۷ جایزه از جمله بهترین فیلم و فیلمنامه اوریجینال بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از آن خود کرد. همچنین فیلم «بیچاره‌ها» نیز ۴ جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر نقش اصلی زن و طراحی لباس را از آن خود کرد. در بخش موسیقی فیلم، لودویگ گورانسون برای موسیقی فیلم «اوپنهایمر» جایزه بهترین موسیقی فیلم را از آن دست یافت. اما در انیمیشن بلند، فیلم «پسر و مرغ ماهی‌خوار» به انتخاب اسکار بهترین انیمیشن بلند شد. کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر» بهترین کارگردانی و اما استون برای «بیچاره‌ها» بهترین بازیگر زن نقش اصلی انتخاب شدند. از دیگر بخش‌ها، فیلم «منطقه مورد علاقه» از بریتانیا بهترین فیلم بین‌المللی در این مراسم اسکار شناخته شد. همچنین در بخش مستندها، «۲۰ روز در ماریوپل» و «آخرین تعمیرگاه» به ترتیب بهترین مستند بلند و کوتاه انتخاب شدند. این مراسم توسط جیمی کیمل در دالبی تئاتر لس‌آنجلس میزبانی شد و برخی از ویژگی‌های جالب و خاطره‌انگیز دهه نود و ششمین دوره جوایز اسکار را به هواداران دنیای سینما معرفی کرد.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، مراسم معرفی برندگان نود و ششمین دوره جوایز اسکار با میزبانی جیمی کیمل در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار شد.
برندگان اسکار ۲۰۲۴ در ۲۳ رشته معرفی شدند و «اوپنهایمر» که در ۱۳ رشته نامزد شده بود، ۷ جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد نقش اصلی، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، فیلمبرداری، تدوین و موسیقی فیلم را از آن خود کرد.
فیلم «بیچاره‌ها» نیز توانست ۴ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن، طراحی لباس، چهره‌پردازی و طراحی تولید را دریافت کند. «منطقه مورد علاقه» هم ۲ اسکار فیلم بین‌المللی و صدا را به خود اختصاص داد.
فهرست نامزدها و برندگان بخش‌های مختلف اسکار ۲۰۲۴ به شرح زیر است:
بهترین فیلم
برنده: «اوپنهایمر»

نامزدها: «اوپنهایمر»، «باربی»، «جاماندگان»، «زندگی‌های گذشته»، «بیچاره‌ها»، «مایسترو»، «داستان آمریکایی»، «آناتومی یک سقوط»، «منطقه مورد علاقه»، «قاتلان ماه کامل»
بهترین کارگردان

برنده: کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر»
دیگر نامزدها: یورگوس لانتیموس برای «بیچاره‌ها»، ژوستین تریه برای «آناتومی یک سقوط»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»، مارتین اسکورسیزی برای «قاتلان ماه کامل»
بازیگر مرد نقش اصلی

برنده: کیلین مورفی برای «اوپنهایمر»
دیگر نامزدها: بردلی کوپر برای «مایسترو»، کولمن دومینگو برای «راستین»، پل جیاماتی برای «جاماندگان»، جفری رایت برای «داستان آمریکایی»
بازیگر زن نقش اصلی

برنده: اما استون برای «بیچاره‌ها»
دیگر نامزدها: لیلی گلادستون برای «قاتلان ماه کامل»، ساندرا هولر برای «آناتومی یک سقوط»، کری مولیگان برای «مایسترو»، اما استون برای «بیچاره‌ها»، آنت بنینگ برای «نیاد»
بازیگر مرد نقش مکمل

برنده: رابرت داونی جونیور برای «اوپنهایمر»
دیگر نامزدها: استرلینگ کی براون برای «داستان های آمریکایی»، رابرت دنیرو برای «قاتلان ماه کامل»، مارک روفالو برای «بیچاره ها»، رایان گاسلینگ برای «باربی»
بازیگر زن نقش مکمل
برنده: دواین جوی راندولف برای «جاماندگان»

دیگر نامزدها: امیلی بلانت برای «اوپنهایمر»، دنیل بروکس برای «رنگ بنفش»، آمریکا فررا برای «باربی»، جودی فاستر برای «نیاد»
فیلمنامه اوریجینال

برنده: ژوستین تریه و آترور هراری برای «آناتومی یک سقوط»
دیگر نامزدها: دیوید همینگسون برای «جاماندگان»، بردلی کوپر و جاش سینگر برای «مایسترو»، سمی براش و آلکس مکانیک برای «می دسامبر»، سلین سانگ برای «زندگی‌های گذشته»
فیلمنامه اقتباسی

برنده: کورد جفرسون برای «داستان آمریکایی»
دیگر نامزدها: گرتا گرویگ و نوآ بامباک برای «باربی»، کریستوفر نولان برای «اوپنهایمر»، تونی مک‌نامارا برای «بیچاره‌ها»، جاناتان گلیزر برای «منطقه مورد علاقه»
انیمیشن بلند
برنده: «پسر و مرغ ماهی‌خوار» از هایائو میازاکی و توشیو سوزوکی

دیگر نامزدها: «مرد عنکبوتی در سراسر جهان عنکبوتی» از سونی پیکچرز، «المنتال» از پیکسار، «نیمونا» از نتفلیکس، «رویاهای روبات» از نئون
طراحی تولید
برنده: «بیچاره‌ها» از سرچلایت پیکچرز

نامزدها: «باربی» از وارنر برادرز، «قاتلان ماه کامل» از اپل، «اوپنهایمر» از یونیورسال
فیلمبرداری

برنده: هویت فن هویتما برای «اوپنهایمر»
دیگر نامزدها: ادوارد لاخمن برای «ال کنده»، رودریگو پریتو برای «قاتلان ماه کامل»، متیو لیباتیک برای «مایسترو»، رابی ریان برای «بیچاره‌ها»
طراحی لباس

برنده: هالی ودینگتون برای «بیچاره‌ها»
دیگر نامزدها: ژاکلین دوران برای «باربی»، ژاکلین وست برای «قاتلان ماه کامل»، دیوید کراسمن برای «ناپلئون»، الن میروجنیک برای «اوپنهایمر»
تدوین

برنده: جنیفر لیم برای «اوپنهایمر»
دیگر نامزدها: لورن سنشال برای «آناتومی یک سقوط»، کوین تنت برای «جاماندگان»، تلما شونمیکر برای «قاتلان ماه کامل»، یورگوس ماوروپساریدیس برای «بیچاره‌ها»
چهره‌آرایی و آرایش مو

برنده: «بیچاره‌ها»
دیگر نامزدها: «مایسترو»، «گلدا»، «اوپنهایمر»، «جامعه برف»
صدا

برنده: تارن ویلرز برای «منطقه مورد علاقه»
دیگر نامزدها: ویلی برتون برای «اوپنهایمر»، ایان وویگت برای «خالق»، استیون مارو برای «مایسترو»، کریس مونرو برای «ماموریت غیرممکن: روزشمار مرگ»
جلوه‌های ویژه

برنده: «گودزیلا: منهای یک»
دیگر نامزدها: «خالق»، «نگهبانان کهکشان ۳»، «ماموریت غیرممکن: روزشمار مرگ»، «ناپلئون»
موسیقی فیلم

برنده: لودویگ گورانسون برای «اوپنهایمر»
دیگر نامزدها: لورا کارپمن برای «داستان آمریکایی»، جان ویلیامز برای «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت»، رابی رابرتسون برای «قاتلان ماه کامل»، یرسکین فندریکس برای «بیچاره‌ها»
بهترین ترانه:

برنده: بیلی آیلیش برای «من برای چه ساخته شده‌ام؟» از«باربی»
دیگر نامزدها: دایان وارن برای «آتش درون» از Flamin’ Hot، مارک رانسون برای «من فقط کن هستم» از باربی، جان باتیست برای «هرگز از بین نرفت» از «سمفونی آمریکایی»، اسکات جورج برای «ترانه ای برای مردم من» از «قاتلان ماه کامل»
مستند بلند

برنده: «۲۰ روز در ماریوپل» ساخته مستیسلاو چرنوف
دیگر نامزدها: «بوبی واین: رییس جمهوری مردم» ساخته موسس بوایو، «خاطره ابدی» ساخته میتی البردی، «چهار دختر» کوثر بن هنیه، «کشتن یک ببر» نیشا پاهوجا
بهترین فیلم بین‌المللی

برنده: «منطقه مورد علاقه» ساخته جاناتان گلیزر از بریتانیا
دیگر نامزدها: «من کاپیتان» ساخته متئو گارونه از ایتالیا، «روزهای عالی» ساخته ویم وندرس از ژاپن، «جامعه برف» ساخته جی.آ.بایونا از اسپانیا، «تالار معلمان» ساخته ایلکر چاتاک از آلمان
انیمیشن کوتاه

برنده: «جنگ تمام شده: با الهام از موسیقی جان و یوکو» ساخته دیو مولینز و برد کوپر
دیگر نامزدها: «نامه‌ای به یک خوک» ساخته تال کانتور، «نودو پنج حس» ساخته جروشا هس، «یونیفورم ما» ساخته یگانه مقدم، «پاچیدرم» ساخته استفانی کلمنت
مستند کوتاه

برنده: «آخرین تعمیرگاه» بن پراودفوت
نامزدها: «الفبای ممنوعیت کتاب» ساخته شیلا نوینس و تریش آدلسیک، «آرایشگاه لیتل راک» ساخته جان هوفمن، «جزیره‌ای در میان» ساخته لئو چیانگ و جین تسین، «نای نای و وای پو» ساخته شان ونگ و سم دیویس
فیلم کوتاه

برنده: «داستان شگفت انگیز هنری شوگر» ساخته وس اندرسون
دیگر نامزدها: «پس از» ساخته میسان هریمن و نیکی بنتم، «شکست ناپذیر» ساخته ونسان رنه و لوریت و سموئل کارون، «شوالیه ثروت» ساخته لساسی لایسکایر، «قرمز سفید و آبی» ساخته نازرین چودری و سارا مک فارلین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها