پیشبینی ایزاک نیوتن از پایان جهان؛ آینده سه دهه بعد!

مارس 16, 2024 0 نظر 37

عنوان: پیشگویی پایان جهان توسط ایزاک نیوتن؛ ۳۶ سال دیگر!

زیر متن: ایزاک نیوتن، یکی از برجسته‌ترین دانشمندان تاریخ، در طول عمر خود به پژوهش‌های فراوان در زمینه ریاضیات، فیزیک و کیهان‌شناسی پرداخت. او با فرمول‌ها و قوانینی که به نامش شناخته می‌شوند، اساس‌های جدیدی برای علم قرار داد. یکی از معروف‌ترین پیش‌بینی‌های وی درباره پایان جهان بود که به گفته‌ی خود، پایان جهان را در فاصله‌ی ۳۶ سال آینده پیش‌بینی کرده بود.

این پیش‌بینی تا کنون موضوع بحث و جدال بسیاری از دانشمندان و فیزیکدانان بوده است. آیا این پیش‌بینی‌ می‌تواند تحقق یابد؟ آیا جهان واقعاً دچار پایان خواهد شد؟ یا این نگرانی‌ها صرفاً نتیجه‌ی ابتلا به نگرانی‌های معمول در جامعه‌ای است که همواره در خصوص پایان جهان اظهارات و مواعظ مختلفی ارائه می‌دهند؟

به هر حال، پیش‌بینی ایزاک نیوتن همچنان موضوع مورد بررسی و تحقیق بسیاری از دانشمندان است و ممکن است سرآغازی برای کشفات و مطالعات جدید در زمینه فیزیک و کیهان‌شناسی گردد. این اثر بزرگ ایزاک نیوتن همچنان بر جهان علم تأثیر بسزایی گذاشته و همچنان هم موضوع بررسی و بحث بیشتری را به دنبال دارد.

ارسال شده توسط: معین کریمی ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۴ایزاک نیوتن، نابغه فیزیک جهان در زمان حیات خود پایان جهان را پیشگویی کرده بود. طبق پیش‌بینی او، فاصله زیادی با مرگ هستی نخواهیم داشت!ایزاک نیوتن، نابغه یگانه فیزیک، در حالی که قوانین جاودانه حرکت و گرانش را به جهان هدیه داد، در تاریکیِ خرافه و باورهای عجیب نیز غوطه‌ور بود. او که در جستجوی اکسیر حیات و تبدیل فلزات به طلا، عمر گران‌بهایی را صرف کیمیاگری کرد، نظری هولناک راجع به آینده بشریت نیز مطرح کرد: پایان جهان در سال ۲۰۶۰.استفان اسنوبلن، مدیر پروژه نیوتن کانادا، رمزگشای این پیش‌بینی عجیب است. نیوتن با محاسباتی ساده، انحراف کلیسا از مسیحیت را در سال ۸۰۰ میلادی نقطه آغاز انحطاط و تاریکی دانست. نیوتن با اعتقاد به چرخه ۱۲۶۰ ساله انحراف، سال ۲۰۶۰ را به‌عنوان نقطه عطف فاجعه و پایان جهان پیش‌بینی کرد.نیوتن در وحشت از این تاریخ شوم، جنگ‌ها، فجایع و تاریکی مطلق را به عنوان سرنوشت محتوم بشریت رقم زد. با این حال، او اذعان داشت که جز خداوند، هیچ کس از زمان دقیق آخرالزمان آگاه نیست.۳۶ سال تا پایان جهان!اکنون، بیش از سه قرن از محاسبات نیوتن می‌گذرد و ما در آستانه سال ۲۰۶۰، منتظر سرنوشتی مبهم و هراس‌انگیز هستیم. ۳۶ سال دیگر، راز تاریک نیوتن برملا خواهد شد و خواهیم دید که آیا پیش‌بینی او به واقعیت تبدیل خواهد شد یا بشریت راهی برای نجات خود از این فاجعه قریب الوقوع خواهد یافت. در گجت نیوز بخوانید: ماموریت جدید ناسا، پایان جهان را پیشگویی می‌کند دست نوشته‌های سوخته نیوتن اسرار تحقیقات آخرالزمانی این نابغه را برملا می‌کنند

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها