کرایه تاکسی سال آینده با افزایش ۴۵ درصدی!

مارس 14, 2024 0 نظر 13

کرایه تاکسی سال آینده ۴۵ درصد گران می‌شود

با وجود رشد روزافزون شهرنشینی و تزاحم بیشتر در شهرهای بزرگ، قرار است کرایه تاکسی‌ها به طور قابل توجهی افزایش یابد. به گزارش‌های اخیر، در سال آینده قرار است کرایه تاکسی‌ها به نسبت ۴۵ درصد افزایش یابد، که این امر باعث افزایش هزینه‌های سفر برای مسافران خواهد شد.

این افزایش بزرگ احتمالاً به دلیل عوامل مختلفی از جمله افزایش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات تاکسی‌ها، افزایش هزینه‌های بیمه و حتی افزایش حقوق رانندگان تاکسی اتفاق خواهد افتاد. بنابراین، ممکن است مسافران نیاز داشته باشند روش‌های جایگزین برای سفرهای شهری خود را در نظر بیاورند مانند استفاده از خدمات اشتراکی از جمله خودروهای اجاره‌ای یا خدمات پیک.

به هر حال، این افزایش قیمت تاکسی‌ها ممکن است بر روند مهاجرت انسان‌ها به شهرها و همچنین رونق تجاری در مناطق شهری تاثیر منفی بگذارد. اما با گذشت زمان، ممکن است رانندگان و مسافران راضی به این تغییرات شوند و سعی کنند راهکارهای مناسبی برای افزایش ایمنی و کارایی خدمات تاکسی پیدا کنند.

ارسال شده توسط: مصطفی معصوم‌پور ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱طبق لایحه جدید شورای شهر تهران، نرخ بلیت وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳ با افزایش مواجه می‌شود و کرایه تاکسی حدود ۴۵ درصد گران خواهد شد.لایحه تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳ در دویست و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت قیمت جدید کرایه تاکسی و بلیت مترو و اتوبوس برای شهر تهران اعلام شد. سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران در این رابطه اظهار کرد در سال ۱۴۰۳، بلیت مترو از ۳۳۰۰ تومان به ۴۳۰۰ تومان افزایش پیدا می‌کند و کرایه خطوط مترو حومه نیز ۳۰ درصد افزایش می‌یابد. همچنین برای نرخ بلیط اتوبوس، ۲۲ درصد افزایش و برای پیمایش اتوبوس‌های تندرو و عادی نیز به‌ترتیب ۲۰ و ۴۰ درصد افزایش در نظر گرفته است.رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در ادامه صحبت‌های خود گفت نرخ کرایه تاکسی در سال آینده ۴۵ درصد افزایش خواهد داشت. برای ساعات اوج هم توافق شد که ساعت ۷ تا ۹ صبح به‌عنوان ساعت اوج صبحگاهی و ساعت ۴ تا ۸ عصر هم به‌عنوان ساعت اوج عصرگاهی با ۵۰ درصد افزایش در کرایه تاکسی روبه‌رو باشیم. وی مدعی شد که این تصمیم گرفته شده تا رانندگان برای خدمات‌رسانی، رغبت داشته باشند.کرایه تاکسی باید برخط باشدهمچنین شادی ملکی، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی شهر تهران اظهار کرد ساماندهی وضعیت تاکسی‌ها در شهر تهران به روش سنتی امکان‌پذیر نیست و باید بسترهای هوشمندی برای نظارت شکل بگیرد. وی افزود افزایش قیمت قطعات و هزینه‌های خودرو باعث شده بسیاری از رانندگان تاکسی به سمت شرکت‌های تاکسی اینترنتی بروند. ملکی اضافه کرد کرایه تاکسی‌ها باید به‌صورت برخط باشد. در حال حاضر نیز برای ۱۶۹ خط تاکسی طی دو ماه آینده، فرمول‌نویسی محاسبه‌ای نرخ کرایه‌ها انجام شده و این روند تا یک ماه آتی تکمیل خواهد شد.مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خاطرنشان کرد در حال حاضر حدود ۳۴ هزار دستگاه تاکسی خطی در سطح شهر تهران فعال هستند و کنترل این تاکسی‌ها توسط دوربین‌های پلاک‌خوان انجام می‌شود. مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران نیز بیان کرد نباید برای تاکسی‌ها دو نرخ کرایه را اعمال کنیم و تمام موارد باید سیستمی باشند تا مردم و رانندگان تاکسی را با هم درگیر نکنیم. وی اضافه کرد در سال قبل ۴۲ درصد افزایش برای بلیت اتوبوس و ۲۵ درصد برای بلیت مترو پیش‌بینی شده بود که این رقم را کاهش دادیم. برای سال ۱۴۰۳ هم میزان افزایش مناسبی را در نظر گرفته‌ایم و این نرخ بسیار کمتر از نرخ تورم است.چمران در انتها پیشنهاد داد که ساعات اوج برای تاکسی‌ها حذف شود و شهرداری نیز ظرف مدت سه ماه بعد از اردیبهشت‌ماه که نرخ‌های جدید اعمال می‌شوند، هوشمندسازی و پرداخت الکترونیکی را در شهر تهران عملیاتی کنند. این پیشنهاد با اکثریت آرا به تصویب رسید. همچنین بخوانید: ساینا تاکسی به زودی در ناوگان حمل و نقل کشور قیمت تاکسی برقی چقدر خواهد بود؟ گزینه عجله دارم تاکسی های اینترنتی مصداق بارز گران فروشی و تخلف است! خودرو برقی جدید کرمان موتور به ناوگان تاکسیرانی رسید + عکس

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها