گلرنگ: مرکز تخصصی آزمایش خودروهای الکتریکی ایران

مارس 10, 2024 0 نظر 48

گلرنگ به عنوان یکی از پیشروان در حوزه فناوری و خودروسازی، قصد دارد مرکز تست خودروهای برقی را در ایران ایجاد کند. خودروهای برقی به عنوان پیشرانه‌ی آینده حمل و نقل، نیازمند زیرساخت‌های مناسب برای توسعه و پذیرش گسترده در جوامع مختلف می‌باشند. ایجاد این مرکز تست باعث ارتقای امنیت، کیفیت و ایمنی خودروهای برقی خواهد شد و به کارخانجات خودروسازی امکان پذیرش و معتبرسازی اتومبیل‌های خودرو برقی را فراهم می‌کند.

این مرکز تست تجهیزات پیشرفته‌ای برای انجام آزمون‌های لازم را در اختیار خواهد داشت تا خودروسازان و تولیدکنندگان بتوانند خودروهای برقی خود را به آزمون‌های مورد نیاز تحت شرایط واقعی مواجه کنند. این اقدام به پیشرفت صنعت خودروسازی در کشور کمک شایانی خواهد کرد و می‌تواند یک گام مهم در جهت تولید و استفاده از خودروهای پاک و محیط زیستی دوستانه باشد. بنابراین، ایجاد این مرکز تست تنها برای گلرنگ، بلکه برای صنعت خودروسازی ایران نیز یک فرصت عظیم برای پیشرفت و توسعه محسوب می‌شود.

ارسال شده توسط: شایان مددی ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۱گلرنگ در اولین رویداد اکوسیستم اتومبیل‌های الکتریکی، توافق‌نامه‌ای را با چند شرکت برای تاسیس مرکز تست ایمنی خودروهای برقی در ایران امضا کرد.گروه صنعتی گلرنگ که این روزها نام آن در حوزه‌های مختلفی شنیده می‌شود، حالا پروژه تاسیس مرکز تست خودروهای برقی در ایران را پیگیری می‌کند. پیش از این خبر افتتاح اولین مرکز تست تصادف خودرو در غرب آسیا توسط ایران به گوش رسیده بود و جدیدترین اخبار خودرو حاکی از این است که طی پنجمین رویداد صنعت دانش‌بنیان با محوریت اکوسیستم خودرو برقی، توافق‌نامه‌ای برای راه‌اندازی مرکز تست ایمنی خودروهای برقی به امضا رسید.تاسیس مرکز آزمایش ایمنی خودروهای الکتریکی توسط گلرنگطی اولین رویداد اکوسیستم خودرو برقی، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه راهبردی راز، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (به اختصار ISQI) و صنایع الکترونیک گلرنگ و آذین خودرو توافق‌نامه‌ای را جهت تاسیس مرکز تست خودروهای برقی در ایران امضا کردند. در جریان انعقاد این توافق‌نامه همچنین عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) و منوچهر منطقی، معاون امور صنایع حمل و نقل این وزارتخانه حضور پیدا کردند.بر اساس توافق‌نامه مذکور، این شرکت‌ها با همکاری دیگر اقدام به تاسیس شرکتی مستقل در قالب کنسرسیوم می‌کنند. در اولین مرحله از این پروژه، تمرکز آن‌ها به آزمایش قطعات، سطح بدنه، قطعه باتری پک و تداخل امواج الکترومغناطیسی برای خودروهای سواری و سنگین معطوف خواهد بود.در پی تلاش دولت برای گسترش بازار خودروهای الکتریکی در کشور طی چند وقت اخیر، روز ۱۷ اسفند پنجمین رویداد صنعت دانش‌بنیان با تمرکز روی این خودروها برگزار شد. همچنین بخوانید: ایمن ترین خودروهای سال ۲۰۲۴ در ابعاد مختلف معرفی شدند خودروهای چینی ۵ ستاره در تست ایمنی یورو انکپ را بشناسید تست تصادف فونیکس FX در موسسه یوروانکپ + ویدیو

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها