آیا می‌دانستید که بیشترین سرعت اینترنت ماهواره‌ای با هزینه ۴۱ میلیارد تومان قابل دسترسی است؟

ژانویه 26, 2024 0 نظر 22

اگر سریعترین اینترنت ماهواره‌ای را می‌خواهید، باید ماهی ۴۱ میلیارد تومان هزینه کنید!

اینترنت ماهواره‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها برای دسترسی به اینترنت در مناطقی است که ارتباطات سیمی و شبکه‌های زمینی ممکن نیست. اینترنت ماهواره‌ای به کمک ماهواره‌های مصنوعی که در مدار زمین قرار دارند، امکان اتصال به اینترنت را در هر نقطه‌ای از زمین فراهم می‌کند.

اما برای دسترسی به سرعتی بالاتر از ۱۰۰ شوابیت بر ثانیه به وسیله اینترنت ماهواره‌ای، باید هزینه‌های قابل توجهی را متحمل شوید. پرداخت ماهی ۴۱ میلیارد تومان به عنوان هزینه اولیه نصب و همچنین هزینه‌های ماهانه برای استفاده از این سرویس، امکان ارتقاء به یک اینترنت بسیار سریع را برای شما فراهم می‌کند.

بنابراین، اگر نیاز به دسترسی به سرعت بالای اینترنت در مناطقی دور افتاده دارید و آماده‌ی پرداخت هزینه‌های بالا هستید، اینترنت ماهواره‌ای ممکن است گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

۰۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۱

اسپیس ایکس قصد دارد سریعترین اینترنت ماهواره ای را با هزینه ماهانه ۴۱ میلیارد تومان عرضه کند. در ادامه با ویژگی‌های اینترنت ماهواره ای جدید استارلینک آشنا می‌شویم.

اسپیس ایکس اجرای طرح جدیدی به نام Community Gateways را در دستور کار خود قرار داده است که این اینترنت ماهواره ای جدید استارلینک می‌تواند حداکثر سرعت ۱۰ گیگابیت برثانیه را برای کاربران فراهم سازد. البته این سرویس بسیار گران بوده و مشترکان باید ماهانه ۴۱ میلیارد تومان برای آن هزینه کنند.

سریعترین اینترنت ماهواره ای در راه است

سریعترین اینترنت ماهواره ای

این سرویس جدید استارلینک که اینترنتی با حداکثر سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد، حدود ۱٫۲۵ میلیون دلار هزینه پایه دارد و کاربران ماهانه برای هر گیگابیت باید ۷۵ هزار دلار (حدود ۴۱ میلیارد تومان) بپردازند. البته اسپیس ایکس این سرویس را برای کاربران عادی طراحی نکرده و در حقیقت یک برنامه تجاری محسوب می‌شود که اپراتورهای اینترنتی می‌توانند با آن به کاربران خود در مناطق دورافتاده اینترنت ارائه دهند.

سریعترین اینترنت ماهواره ایسریعترین اینترنت ماهواره ای

طرح جدید Community Gateways اسپیس ایکس از لحاظ زیرساخت به ایستگاه‌های زمینی استارلینک شباهت زیادی دارد که متصل به شبکه‌های فیبر بوده و اینترنت را به ماهواره‌ها در مدار زمین می‌فرستد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها