ترافیک داخلی: وزیر ارتباطات اعلام کرد گرانی اینترنت تاثیری بر آن نخواهد گذاشت

ژانویه 2, 2024 0 نظر 89

وزیر ارتباطات؛ ترافیک داخلی شامل گرانی اینترنت نمی‌شود

وزیر ارتباطات در یک بیانیه اخیر اظهار کرد که ترافیک داخلی شامل گرانی اینترنت نمی‌شود. او گفت: “اصلاح قیمت‌های اینترنت و خدمات مخابراتی به هیچ عنوان بخشی از سیاست‌های ترافیک داخلی نیست و این موضوع تنها به مسائل اقتصادی و تجاری ارتباط دارد.”

این بیانیه در پی اعتراضات گسترده‌ای از سوی مردم نسبت به افزایش قیمت‌های اینترنت و خدمات مخابراتی صادر شده بود که به همراه افزایش هزینه‌های معیشتی، برای بسیاری از افراد دسترسی به اینترنت را دشوار کرده بود.

وزیر ارتباطات در این بیانیه تأکید کرد که دولت به دنبال حفظ قیمت‌های منصفانه برای اینترنت و خدمات مخابراتی است و هیچ‌گونه تلاشی برای گران کردن این خدمات وجود ندارد. او اعلام کرد که دولت تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا از حقوق مردم در این حوزه حفاظت کند و وضعیت قیمت‌ها را به نحو مناسبی مدیریت کند.

۱۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۹

پس از گمانه‌زنی‌های بسیار بالاخره قیمت بسته های اینترنتی افزایش یافت. اما به‌گفته وزیر ارتباطات این گرانی اینترنت به شامل ترافیک داخلی نمی‌شود.

در روزهای پایانی هفته گذشته، وزارت ارتباطات با صدور مجوزی مبنی بر امکان افزایش قیمت اینترنت و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت در پاسخ به درخواست افزایش قیمت از سوی این اپراتورها موافقت کرد. طبق صحبت‌های بیان شده شده از سمت و سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش قیمت بسته های اینترنت تنها با هدف خدمت‌رسانی بهتر اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت و توسعه زیرساخت ارتباطی برای افزایش سرعت و پهنای باند صورت گرفته است؛ توسعه‌ای در حد حرف و حدیث که معلوم نیست چه زمانی قرار است عملی شود.

همچنین بخوانید:

انتقادات و گلایه‌ها از افزایش قیمت اینترنت با وجود کیفیت و سرعت پایین

گرانی اینترنت بدون تغییر در تعرفه ترافیک داخلی

گرانی اینترنت

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار یک پست در شبکه‌های مجازی اعلام کرد که افزایش تعرفه بسته های اینترنتی فقط مشمول بسته های اینترنتی با ترافیک بین‌الملل است و ترافیک داخلی از این افزایش قیمت مستثنا است.

در روزهای گذشته با اعلام درخواست توسط اپراتورها برای افزایش قیمت ارائه خدمات اینترنت و تشکیل جلسه روز پنجشنبه مورخ ۷ دی ۱۴۰۲ در رگولاتوری و متعهد شدن این اپراتورها به افزایش کیفیت ارائه اینترنت، مقرر شد تا قیمت اینترنت ۳۴ درصد گران شود. البته مشروط به این‌که هیچ‌کدام از بسته های اینترنتی که تا آن روز در دسترس کاربران قرار داشته، نباید حذف شود و افزایش قیمت بیش از ۳۴ درصد نیز ممنوع اعلام شد.

گرانی اینترنتگرانی اینترنت

پس از گذشت مدتی از اجازه افزایش قیمت اینترنت توسط وزارت ارتباطات شاهد حذف بسیاری از بسته های اینترنت کاربردی و افزایش تعرفه نامعقول بسته‌ها از سوی اپراتورها بودیم و باید ببینیم در ادامه راه تا چه زمانی قرار است شاهد چراغ سبز نشان دادن مسئولان برای افزایش قیمت اینترنت باشیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها