در آمریکا، سرعت اینترنت پر سرعت زیر ۱۰۰ شوابیت بر ثانیه رایگان است

مارس 17, 2024 0 نظر 13

عنوان: نقش ۱۰۰ شوابیت بر ثانیه در سرعت اینترنت در آمریکا

زیر متن: در حال حاضر، اینترنت پرسرعت به یکی از نیازهای اساسی افراد در زندگی روزمره تبدیل شده است. اما در آمریکا، موجود بودن سرعت اینترنت زیر ۱۰۰ شوابیت بر ثانیه برای اکثر افراد قابل قبول نیست. این سرعت به عنوان حداقل سرعت اینترنت پرسرعت شناخته شده و کاربران انتظار دارند که ارائه دهندگان خدمات اینترنت، سرعت بیشتری را برای آنها فراهم کنند.

با توجه به اینکه استفاده از اینترنت برای کارهای روزمره و حتی کارهای حرفه‌ای مهم است، نبودن یک سرعت مناسب می‌تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی برای افراد شود. از این رو، افزایش سرعت اینترنت به یکی از اولویت‌های اصلی ارائه دهندگان خدمات اینترنت در آمریکا تبدیل شده است، تا بتوانند نیازهای رو به رشد کاربران را برطرف کنند و ارتباطات آنلاین را به حداکثر برسانند.

ارسال شده توسط: پوریا هاشم پور ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۲کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا با اصلاح و باز تعریف اینترنت «پهن‌باند»، مفهموم جدیدی از اینترنت پرسرعت را ارائه کرد.در روزگاری که سرعت اینترنت کشورمان علیرغم ادعای نهادهای مربوط و با توجه به قیمت بالای تعرفه‌ها در بهترین حالت خود به اندازه ۱۰ درصد کشورهای برتر این حوزه هم نیست، و طبق گزارش ماه فوریه اسپیدتست با افت همراه بوده است، کمیسیون فدرال آمریکا با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی تعریف جدیدی از استاندارد اینترنت «پهن باند» (Broadband) ارائه داده است.مفهموم جدید اینترنت پرسرعت در آمریکاجسیکا روزن ورسل، رئیس پیشین هیئت مدیره کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC)، ۹ سال پیش به لزوم بالا بردن استاندارد و تعاریف اینترنت پرسرعت اشاره کرده بود و معتقد بود که باید حد نصاب جدید اینترنت در آمریکا ۱۰۰ شوابیت‌ برثانیه باشد. و هر عددی کمتر از آن را، یک ظلم و بی عدالتی در حق کودکان‌، آینده‌گان و اقتصاد دیجیتال این کشور خوانده بود. حال پس از گذشت ۹ سال این خواسته جسیکا روزن ورسل جامه عمل پوشانیده است. این در حالی است که رئیس هیئت‌مدیره‌ی سابق کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا به هنگام ترک این سازمان در سال ۲۰۲۱ گفت که همچنان به چیزی بیشتر از سرعت دانلود ۲۵ شوابیت‌ برثانیه نیاز نداریم.طبق اعلام دولت ایالات متحده آمریکا از این پس قوانین مربوط به ارائه اینترنت و پیش نیازهای آن به صورت سختگیرانه‌ای مورد نظارت و بررسی قرار می‌گیرد. طبق این قانون ازاین‌ پس به سرویسی «پهن‌باند» می‌گوید که دارای سرعت دانلود ۱۰۰ شوابیت‌ برثانیه و سرعت آپلود ۲۰ شوابیت‌ برثانیه باشد.مفهوم پهن‌باند از سال ۲۰۱۵ تا به امروز به سرویسی اطلاق می‌شده است که سرعت دانلود و آپلود به‌ترتیب ۲۵ شوابیت‌ برثانیه و ۳ شوابیت‌ برثانیه داشته باشد. همچنین طبق تعریف جدید استاندارد اینترنت «پهن باند» مشخص می‌شود که باید چقدر به ارائه‌ دهندگان خدمات اینترنتی برای فعال‌سازی اینترنت پرسرعت در سراسر ایالات متحده کمک مالی کرد. FCC معتقد است استاندارد جدید پهن‌باند را بر اساس پیش‌نیازهای فعلی کمک‌های مالی فدرال و ایالتی، الگوهای استفاده‌ی مصرف‌کننده و آنچه که توسط ارائه‌ دهندگان خدمات اینترنتی در دسترس قرار می‌گیرد، تعیین کرده است.طبق گفته کمیسیون فدرال ارتباطات، حدود ۲۸ درصد از آمریکایی‌هایی که در مناطق روستایی ساکن‌اند به اینترنت باکیفیت و پرسرعت دسترسی ندارند؛ البته تعریف اینترنت باکیفیت به موارد زیادی ازجمله قیمت و تأخیر هم ارتباط دارد و صرفا به پهنای باند محدود نیست. در حال حاضر ۴۵ میلیون آمریکایی ساکن در مناطق دور افتاده از دسترسی به سرعت دانلود ۱۰۰ شوابیت‌ برثانیه و سرعت آپلود ۲۰ شوابیت‌ برثانیه در اینترنت ثابت و سرعت دانلود و آپلود به‌ترتیب ۳۳ شوابیت‌ برثانیه و ۳ شوابیت‌ برثانیه در اینترنت ۵G-NR محرومند. همچنین بخوانید: استفاده از فیلترشکن در ایران سخت‌تر می‌شود؛ هوش مصنوعی و سخت افزارهای چینی و روسی به کار گرفته شده‌اند اگر فکر می کنید به زودی اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک را در گوشی خود خواهید داشت، سخت در اشتباهید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها