آسیب‌های افزایش قیمت اینترنت با کیفیت و سرعت ناکافی

دسامبر 30, 2023 0 نظر 56

انتقادات و گلایه‌ها از افزایش قیمت اینترنت با وجود کیفیت و سرعت پایین

افزایش قیمت اینترنت به یکی از مسائلی تبدیل شده است که بسیاری از افراد از آن انتقاد می‌کنند. در حالی که قیمت اینترنت رو به افزایش است، کیفیت و سرعت اینترنت در بسیاری از مناطق، به ویژه در مناطق روستایی و حتی بعضی از شهرها، به شدت پایین است. این امر باعث شده که مردم احساس کنند که ارتباطات آنلاین آنها با مشکلاتی روبرو شده است که نیاز به رسیدگی دارد.

همچنین، بسیاری از مصرف کنندگان معتقدند که افزایش قیمت اینترنت باید با ارتقای کیفیت و سرعت همراه باشد. ولی در عمل، وضعیت موجود نشان دهنده این نکته نیست. از اینرو، ناامیدی و ناخشنودی مصرف کنندگان افزایش یافته است و این امر باعث شده تا برخی از آنها به انتخاب سرویس‌دهندگان دیگر متوجه شوند.

به نظر می‌رسد که این مسئله نیازمند توجه و حل شدن سریع است تا ارتباطات آنلاین مردم بهبود یابد و مشکلات رفع شود.

افزایش قیمت اینترنت به میزان بیش از ۳۰ درصد با انتقادات و گلایه‌های شدید کاربران و حتی وزیر سابق وزارت ارتباطات همراه شد.

قیمت اینترنت طی روز گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد و اپراتورهای تلفن همراه نیز موظف شدند به ازای آن سرعت و کیفیت اینترنت را افزایش دهند. این افزایش تعرفه به همراه حذف برخی از بسته‌های بلندمدت با اعتراض شدید کاربران و حتی وزیر سابق وزارت ارتباطات همراه شد.

اعتراض به افزایش قیمت اینترنت

تعرفه اینترنت همراه در حالی در ایران بازهم افزایش پیدا کرده که از سال قبل تا به امروز میزان فیلترینگ شدیدتر شده و همچنین سرعت اینترنت همراه ایران نیز در رتبه ۷۵ جهان قرار گرفته است؛ یعنی سرعت اینترنت همراه ایران از کشورهایی چون قزاقستان، اوگاندا و زیمباوه نیز پایین‌تر است.

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این خصوص عنوان کرد افزایش تعرفه اینترنت به میزان ۳۴ درصد دو پیامد را به همراه دارد؛ نخست اینکه باعث کاهش استفاده مردم به خصوص مستضعفین از فناوری و افزایش شکاف دیجیتال خواهد شد. همچنین این موضوع موجب می‌شود تا راهکارهای اتصال آزاد به اینترنت نظیر استارلینک نیز اقتصادی‌تر شود.

اینترنت قیمت اینترنت

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها