دفاع شجاعانه هوشنگ توکلی از ناصر طهماسب؛ او وطن‌دوست بود و اینک وطن‌فروشان او را مورد انتقاد قرار می‌دهند

دسامبر 26, 2023 0 نظر 53

هوشنگ توکلی، بازیگر ایرانی، در گفت‌وگو با ایرنا به مناسبت درگذشت ناصر طهماسب اظهار تسلیت کرد و به ویژه از فروتنی و توانایی هنری او تعریف کرد. وی اشاره کرد که ناصر طهماسب در فیلم اول خود به جای وی بازی کرد و صدای عالی و بی نظیری داشت. او همچنین به مخالفانی که تلاش دارند فضای فرهنگی ایران را دوقطبی کنند، واکنش نشان داد و اظهار کرد که ناصر طهماسب یک عنصر سیاسی نبود و هیچوقت خودنمایی نکرد. توکلی همچنین در باره بازخوردهای منفی نسبت به دوران اخیر طهماسب حرف زد و اظهار کرد که وی هنرمندی بی‌نظیر بود و از عملکردش برای دفاع از مسائل مهم مانند دفاع مقدس، بسیار مفتخر بود. در انتها، او به فیلم و سریال‌هایی که طهماسب در آن‌ها بازی کرده بود، اشاره کرد و بیان کرد که وی همیشه فروتن بوده و حتی وقتی وسوسه می‌شد که بازی کند، احترام به کار دیگران و حوزه تخصصی آنان را رعایت می‌کرد.

هوشنگ توکلی در گفت‌وگو با ایرنا ضمن اظهار تسلیت به جامعه هنری ایران و بازماندگان مرحوم ناصر طهماسباظهار داشت: او انسان بسیار محترم و خلاق و توانایی بود و من بابت این که او را از دست دادیم افسوس می‌خورم. اولین بازی من در سینما فیلم خانه ابری به کارگردانی اکبر خواجویی در سال ۱۳۶۴ بود که در این فیلم مرحوم طهماسب به جای من صحبت کرد.
یک جریان پنهان اصرار دارد که شرایط فرهنگی ایران را دو قطبی کند و یک جاهایی هم موفق شده است. آنها دشمنی‌های کاذب ایجاد کردند
او در پاسخ به این سوال که آیا از دوبله ناصر طهماسب راضی بودید گفت: شور می شود راضی نباشم. صدایش بی نظیر بود. واژه رضایت برای توصیف کار او کم است و من نمی‌دانم از چه کلمه‌ای استفاده کنم.
این بازیگر با اشاره به بازخوردهای درگذشت ناصر طهماسب اظهار داشت: موج های کثیف هستند که ارزش هنرمندان را زیر سوال می برند. یک جریان پنهان اصرار دارد که شرایط فرهنگی ایران را دو قطبی کند و یک جاهایی هم موفق شده است. آنها دشمنی‌های کاذب ایجاد کردند. تفرقه انداختند و سوء استفاده کردند.
وی افزود: اتفاقا ناصر طهماسب عنصر سیاسی نبود. آدم فروتن درویش مسلکی بود. کارهایی که در چند سال اخیر در رابطه با دفاع مقدس و مسائل دیگر انجام داده بی نظیر است و در تاریخ می ماند. شما هیچ جا نمی‌بینید که بخواهد خودنمایی داشته باشد یا جریانی را رهبری کند.

هوشنگ توکلی، بازیگر

توکلی با اشاره به بازیگری ناصر طهماسب در سریال مرگ تدریجی یک رؤیا و فیلم سینمایی من مادر هستم تاکید کرد: او یک انسان فروتن و توانا بود که همه ارزش‌ها و هنرش را در کار دوبله خرج کرد. روی صداپیشگی متمرکز شد و چندان سراغ کارهای دیگر نرفت.
وی خاطرنشان کرد: طهماسب همیشه وسوسه اش می کردند که بیاید بازی کنند. ولی خودش قبول نمی کرد. به مشاغل دیگران احترام می گذاشت و نمی‌خواست وارد حوزه تخصصی دیگران بشود. این رفتار هم به فروتنی‌اش برمی‌گشت. تعداد فیلم‌ها و سریال‌هایی که بازی کرده سه چهار مورد است که در آن‌ها هم بازی خوبی داشته است.
ناصر طهماسب گوینده و دوبلور پیشکسوت که حدود دو هفته قبل، دچار سکته مغزی و در بیمارستان بستری شده بود، روز گذشته یکم دی ماه درگذشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها