سرقت جواهرات ارزشمند یک میلیون یورویی از موزه

مارس 9, 2024 0 نظر 16

در یک حادثه سرقت غیرمنتظره، زیورآلات و مجسمه‌های طلایی به ارزش یک میلیون یورو از یک موزه در ایتالیا دزدیده شدند. این مجموعه شامل ۲۰ مجسمه طلایی و ۳۰ قطعه زیورآلات خلق شده توسط هنرمند ایتالیایی، اومبرتو ماسترویانی بود. آثار این هنرمند در موزه «d’Annunzio Segreto» در نزدیکی دریاچه گاردا به نمایش گذاشته شده بودند. در روز پایانی نمایشگاه، مسئولان موزه متوجه دزدیده شدن این آثار شدند.

پلیس ایتالیا تحقیقات خود را برای پیدا کردن دزدان شروع کرده است، اما هنوز هیچ پیشرفت قابل توجهی اعلام نشده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد دزدان با ورود به موزه و قطع زنگ هشدار، به راحتی این آثار گرانبها را دزدیده‌اند. هنرمند مجسمه‌ساز ایتالیایی، ماسترویانی، که از جمله مشهورترین هنرمندان ایتالیایی قرن بیستم بود، در سال ۱۹۹۸ درگذشت.

این حادثه نشان از اهمیت تدابیر امنیتی در مواجهه با آثار هنری گرانبها می‌باشد، واکنش‌ها و تحقیقات بیشتری در پی دارد.

۱۷:۳۷زیورآلات و مجسمه‌های طلایی به ارزش یک میلیون یورو از موزه‌ای واقع در ایتالیا به سرقت رفت.به گزارش ایسنا، مجسمه‌های طلا و زیورآلاتی که توسط «اومبرتو ماسترویانی»(Umberto Mastroianni) مجسمه‌ساز ایتالیایی خلق شده‌اند،‌ در یک سرقت یک میلیون یورویی (۸۵۰ هزار پوندی) از نمایشگاهی در شمال ایتالیا ربوده شدند.«گاردین» نوشت، ۲۰ مجسمه طلا و ۳۰ قطعه زیورآلات که اخیرا به سرقت رفته‌اند در فاصله دهه ۵۰ تا ۹۰ میلادی توسط «ماسترویانی» خلق شده‌اند.این اشیاء از ماه دسامبر در موزه «d’Annunzio Segreto» واقع در محوطه‌ای نزدیک به «دریاچه گاردا» به نمایش گذاشته شده بودند ولی در صبح روز پنجشنبه یعنی یک روز قبل از پایان این نمایشگاه، مسئوولان موزه متوجه جای خالی مجسمه و زیورآلاتی از جمله حلقه‌، دستبند و سنجاق‌سینه‌ شدند.همه اشیائی که از این مجموعه به نمایش گذاشته شده بودند به جز یک مورد که احتمالا سارقان هنگام فرار جا گذاشتند از محل نمایش به سرقت رفته‌اند.پلیس ایتالیا تحقیقات درباره این سرقت را آغاز کرده، با این حال تا عصر جمعه هیچ پیشرفتی در این پرونده حاصل نشده است.بر اساس گزارشی که درباره این سرقت در یکی از روزنامه‌های محلی منتشر شده است،‌ سارقان از طریق در وارد موزه شده و زنگ هشدار را قطع کرده‌اند.«ماسترویانی» که در سال ۱۹۹۸ میلادی درگذشت، یکی از مشهورترین هنرمندان ایتالیایی قرن بیستم به شمار می‌رود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها