شب وقایع‌نگاری جذاب بخارا – فانشو

مارس 6, 2024 0 نظر 22

وقایع‌نگاری بخارا” یک فیلم مستند است که در نهایت دهه هشتاد تهیه شده و توسط فرامرز اسدی کارگردانی شده است. این فیلم برای اولین بار در شب هفتصد و سی‌ و سومین از سلسله‌شب‌های مجله بخارا نمایش داده خواهد شد. در این مستند، محمدعلی جمالزاده و بزرگانی همچون منوچهر ستوده، محمدرضا باطنی، عبدالمحمد آیتی و دیگران حضور دارند و درباره علی دهباشی و مجله بخارا صحبت می‌کنند.

این پخش ویژه فیلم مستند، در تاریخ چهارشنبه شانزدهم اسفند ۱۴۰۲ در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد. حضور همایون امامی، فرامرز اسدی و علی دهباشی به‌عنوان سخنرانان در این شب، از جمله جذابیت‌های این رویداد است. این فیلم مستند یک فرصت منحصر به فرد است تا نگاهی نزدیکتر به تاریخچه وقایع بخارا بیندازیم و از داستان‌های این شهر باستانی غنی مطلع شویم.

۱۱:۱۰هفتصد و سی‌ و سومین شب از سلسله‌شب‌های مجله بخارا، به نمایش فیلم مستند «وقایع‌نگاری بخارا» اختصاص یافته‌است که چهارشنبه شانزدهم اسفند ۱۴۰۲، از ساعت پنج بعدازظهر در سالن استاد جلیل شهناز خانۀ هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان، فیلم مستند «وقایع‌نگاری بخارا» به کارگردانی فرامرز اسدی و تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی در نیمه دوم دهه هشتاد تصویربرداری شده است و در این شب برای اولین‌بار به نمایش گذاشته خواهد شد.در این فیلم مستند با گفتارهایی از محمدعلی جمالزاده و بزرگان و اساتیدی همچون منوچهر ستوده، محمدرضا باطنی، عبدالمحمد آیتی، محمدجان شکوری بخارایی، محمدعلی همایون کاتوزیان، عنایت‌الله رضا، حسن انوشه، کامبیز درم‌بخش، صفدر تقی‌زاده، عبدالله کوثری، کامران فانی، جمشید ارجمند و عبدالکریم تمنا حضور دارند و درباره علی دهباشی و مجله بخارا سخن گفته‌اند.در شب مستند «وقایع‌نگاری بخارا» همایون امامی، فرامرز اسدی و علی دهباشی درباره آن سخن خواهند گفت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها