شهرداری ترسناک: خانه هنرمندان در شب عید به دروغ فریاد می‌زند

مارس 7, 2024 0 نظر 15

ایرج راد، عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران، ابراز تاسف کرد و اعلام کرد که خانه هنرمندان با مشکلات مالی جدی روبرو است، به طوری که حتی برای پرداخت دستمزد کارکنان در شب عید دچار مشکل شده است. او اظهار کرد که این مشکلات مالی به تازگی بیشتر شده است و تلاش شده است تا با همکاری هنرمندان تجسمی برخی از این مشکلات حل شود.

راد اعلام کرد که برنامه‌ای برای برگزاری نمایشگاه هنرمندان بزرگ هنرهای تجسمی در تاریخ ۱۷ تا ۲۵ اسفندماه و بازدهی از فروش آثار به خانه هنرمندان ایران در دستور کار قرار دارد. او همچنین از دعوت از حامیان مالی برای حمایت از این نمایشگاه و بهبود وضعیت مالی خانه هنرمندان خبر داد.

رئیس هیات مدیره خانه تئاتر نیز وضعیت بودجه خانه تئاتر را بسیار بد اعلام کرد و گفت که تا کنون هیچ یاری‌هایی دریافت نکرده‌اند. این موضوع نشان دهنده وضعیت بحرانی مالی خانه هنرمندان ایران است که نیاز به حمایت و کمک مالی فوری دارد.

۸:۵۷ایرج راد با ابراز تاسف از تنگناهای مالی خانه هنرمندان ایران گفت: حتی برای پرداخت دستمزد کارکنان مجموعه در شب عید دچار مشکل هستیم.عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران درباره وضعیت بودجه این خانه در آستانه سال نو به ایسنا گفت: پیش از این هم در خانه هنرمندان دائما دچار گرفتاری‌های مالی بوده‌ایم اما حالا این مشکل بیشتر شده است. به همین دلیل تلاش کردیم با کمک هنرمندان تجسمی قدری از این وضعیت بحرانی نجات پیدا کنیم.راد از برپایی نمایشگاه هنرمندان بزرگ هنرهای تجسمی از تاریخ ۱۷ تا ۲۵ اسفندماه خبر داد و افزود: قرار است عواید فروش آثار این هنرمندان به خانه هنرمندان ایران تعلق بگیرد و در کنار آن ایده‌های دیگری هم برای بهبود این وضعیت داریم.او یادآوری کرد: پیش از این هم شهرداری و هم وزارت ارشاد بودجه‌هایی را به خانه هنرمندان اختصاص می‌دادند و معمولا بیشترین کمک از جانب شهرداری بود، اما حالا مدت‌هاست که اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و فقط بودجه مختصری پرداخت شده است. البته بودجه تشکل‌هایی مانند خانه هنرمندان ایران، بودجه‌های مصوب نیست بلکه کمک‌هایی است که به این تشکل‌ها تعلق می‌گیرد.راد درباره دعوت از حامیان مالی برای بازدید از نمایشگاه هنرمندان هنرهای تجسمی نیز گفت: گفت‌وگوهایی صورت گرفته و امیدواریم این اتفاق رخ بدهد تا کمی از این وضعیت بسیار اسف‌بار نجات پیدا کنیم. پرسنل خانه هنرمندان تا به حال نجابت کرده‌اند و با همه کمبودها به فعالیت خود ادامه داده‌اند ولی حالا شب عید است و همه نیازمند دستمزد هستند که امیدواریم در این زمینه اتفاق مثبتی رخ دهد.رئیس هیات مدیره خانه تئاتر درباره وضعیت بودجه این خانه نیز توضیح داد: خانه تئاتر هم تا به حال هیچ دریافتی نداشته و وضعیت بسیار بدی را سپری می‌کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها