«عشق اول من: جایگاه دوم فیلم ترسناک اتریشی»

فوریه 22, 2024 0 نظر 40

در جشنواره فیلم برلین هنوز یک روز تا پایان مانده است و فیلم “کیک محبوب من” از ایران همچنان در رتبه اول نظرخواهی اسکرین از منتقدان جهانی است. این فیلم مورد تحسین زیادی قرار گرفته و امتیاز بسیار بالایی کسب کرده است. همچنین، فیلم اتریشی “حمام شیطان” نیز با مجموع سه ستاره از چهار ستاره، بالاترین امتیاز را دریافت کرده و امیدوار به برنده شدن جایزه مهم جشنواره است.

داستان “حمام شیطان” در قرن هجدهم در یک روستای احاطه شده توسط جنگل بزرگ روایت می‌شود. در این روستا، یک زن که فرزندش را کشته است، محکوم به مرگ شده است. او با معشوقش سعی دارند زندگی‌شان را ادامه دهند، اما احساس گناه و رنجش زن روز به روز افزایش می‌یابد و زن به نظر می‌آید که “جن” همچنان درون او حضور دارد. این فیلم محصول آلمان است و امیدوارند که جایزه مهمی را در این جشنواره برنده شوند.

با توجه به امتیازات مثبت و تحسین منتقدان، پیش بینی می‌شود که فیلم “حمام شیطان” احتمالاً بتواند جایزه مهم جشنواره برلین را برنده شود.

۱۹:۰۴فانشو: پنجشنبه شب و در فاصله یک روز مانده به پایان جشنواره هفتاد چهارم برلین. فیلم «کیک محبوب من» ساخته بهتاش صناعی‌ها همچنان در رتبه نخست جدول نظرخواهی اسکرین از منتقدان جهانی است.بر اساس همین جدول منتقدان بین‌المللی که نشریه انگلیسی اسکرین انترنشنال منتشر می‌کند، پس از فیلم ایرانی «کیک محبوب من»، فیلم اتریشی «حمام شیطان» توانسته بالاترین امتیاز را با مجموع سه ستاره از چهار ستاره به دست آورد.

اسکرین پیش بینی می‌کند که «حمام شیطان» ساخته مشترک خانم‌ها ورونیکا فرنز و سورین فیالا، شانس بالایی برای بردن جایزه مهم جشنواره را دارد.دو کارگردان به طور مشترک سناریو را نوشته و این فیلم را کارگردانی کرده‌اند.داستان «حمام شیطان» در قرن هیجدهم در روستایی می گذرد که در اطرافش را جنگل بزرگی احاطه کرده؛ در این روستا زنی محکوم به مرگ شده زیرا فرزند خود را کشته است، او پس از قتل فرزندش، با معشوق خود در تلاشند که به زندگی‌شان ادامه دهند اما کمی بعدتر، زن احساس گناه می‌کند و روز به روز مسئله کشتن فرزند، بیشتر بر روح و روانش سنگینی می کند.مسیر زندگی زن قاتل، رو به تباهی می‌گذارد تا اینکه این مسیر او را به انزوا می‌کشاند. زن به نظرش می‌آید که «جن» نه تنها در فکر، بلکه در بدنش هم حلول کرده است.سناریو «حمام شیطان» بر مبنای سندهایی که بدست آمده، نوشته شده، فیلم محصول آلمان است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها