واکنش گیرای مدیرکل هنرهای نمایشی به حضور بلاگرها در تئاتر: آن‌ها تنها مخاطب بودند!

مارس 13, 2024 0 نظر 60

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور بلاگرها در سالن تئاتر، اظهار کرد که آنها حق شرکت در تئاتر را دارند و از این حق نباید محروم شوند. به نظر او، حضور بلاگرها در نمایشنامه‌خوانی به عنوان مخاطب امری طبیعی و حق آنهاست. با این حال، او بر این باور است که اگر یک هنرمند از بلاگرها به منظور جذب توجه استفاده کند، این کار غیراخلاقی است.

کاظم نظری نیز در گفت‌وگو با ایرنا، بر این باور است که حاشیه‌های اخیر مربوط به حضور بلاگرها در سالن تئاتر اخلاقی نبوده و نباید برای آن انتقاد واقع شود. او افزود که حضور بلاگرها در تئاتر و حضور آنها در رویدادهای فرهنگی به اندازه هر شهروند دیگر است و از این حق نباید محروم شوند.

در پایان، نظری به این نکته اشاره کرد که بسیاری از هنرمندان از بلاگرها برای انتشار کارهای خود استفاده می‌کنند و این مسئله نیاز به حل و فصل دارد. او تاکید کرد که اگر یک هنرمند از بلاگرها به نحوی سوء استفاده کند، این کار غیراخلاقی خواهد بود.

۹:۲۴مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور بلاگرها در سالن تئاتر گفت: آنها در یک نمایشنامه خوانی به عنوان مخاطب شرکت کردند و جزو عوامل نبودند. شرکت در تئاتر جزو حقوق شهروندی آنهاست و ما نمی‌توانیم از این حق محروم‌شان کنیم.کاظم نظری در گفت‌وگو با ایرنا درباره حاشیه‌های اخیر مربوط به حضور بلاگرها در سالن تئاتر اظهار کرد: بلاگرها در پنج دقیقه آخر نمایش‌نامه‌خوانی، کنار یک هنرمند نشسته‌اند و عکس گرفته‌اند. واکنش نشان دادن به این مساله دور از اخلاق است. شور من می‌توانم مانع نمایش دیدن آنها بشوم؟ حتی فرض کنید آنها بخواهند در یک نمایش بازی کنند. آیا می توانیم بگوییم به خاطر این که بلاگر هستید حق ندارید؟ همین بلاگرها برای زیارت به حرم امام رضا(ع) هم رفته‌اند. این ها هموطن ما هستند و دنبال کننده دارند.وی افزود: یک هنرمندی برای این که کارش دیده شود از بلاگرها استفاده می‌کند. این مساله دیگری است که باید حل کنیم. اگر یک هنرمندی از این بلاگرها سوء استفاده می‌کند، این کار غیراخلاقی است.چندی پیش حضور دو بلاگر در یک نمایشنامه‌خوانی به اسم «آدم خوارها» به کارگردانی رضا حماطی در عمارت نوفل لوشاتو اعتراض برخی بازیگران را در پی داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها