آغاز اجرای فیبر نوری دامغان توسط آسیاتک: قدمی مهم برای پیشرفت فناوری ارتباطات

ژانویه 17, 2024 0 نظر 38

آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری دامغان به همت آسیاتک

با آغاز عملیات اجرایی فیبر نوری در شهر دامغان، گامی مهم در بهبود ارتباطات و ارتقای اینترنت در این منطقه برداشته خواهد شد. شرکت آسیاتک، به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات ارتباطات و اینترنت در ایران، با انتقال فناوری فیبر نوری به دامغان، قصد دارد تا ارتباطات این شهر را با سرعت و کیفیت بالاتری بهبود بخشد.

فیبر نوری به عنوان یک فناوری پیشرفته در ارتباطات، قابلیت انتقال داده‌ها با سرعت بالا و حجم زیاد را داراست. با این نصب فیبر نوری، سرعت اینترنت و ارتباطات در دامغان بهبود یافته و کاربران قادر خواهند بود تا از این امکانات پیشرفته برای دسترسی به اینترنت با سرعت بالا و بدون قطعی بهره مند شوند.

با شروع عملیات اجرایی فیبر نوری توسط آسیاتک در دامغان، امیدواریم که ارتباطات این شهر بهبود یابد و مردم بتوانند از این تغییرات مثبت در زیرساخت‌های ارتباطی خود بهره مند شوند.

آسیاتک در ادامه توسعه پروژه فیبر نوری خود در استان سمنان، عملیات اجرایی حفاری فیبر نوری (FTTX) را در شهرستان دامغان آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی آسیاتک، این پروژه قرار است با ۶۰ کیلومتر حفاری امکان دسترسی بیش از ۲۰ هزار خانوار شهر دامغان به شبکه فیبر نوری فراهم کند.

بر اساس برآوردهای انجام شده، عملیات حفاری فیبر نوری آسیاتک در شهر دامغان، ظرف ۶ ماه به پایان می‌رسد. با پایان عملیات اجرایی فیبر نوری در این شهر، مراحل سرویس‌دهی فیبر نوری آسیاتک به شهروندان دامغانی آغاز می‌شود تا مشترکان دومین شهر بزرگ استان سمنان از پیشرفته‌ترین تکنولوژی اینترنت ثابت دنیا بهره‌مند شده و سرعت‌های چند صد شوابیتی را تجربه کنند.

دسترسی ۲۰ هزار خانوار دامغانی به اینترنت فیبر نوری

آسیاتک پیش از این، عملیات اجرایی فیبر نوری را در شهرستان مهدی‌شهر استان سمنان نیز آغاز کرده بود و در نظر دارد تا ۱۶۹ هزار خانوار استان سمنان را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد. پروژه توسعه فیبر نوری آسیاتک در این استان، به‌زودی در دو شهر سمنان و گرمسار پیگیری می‌شود.

فیبر نوری دامغان

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است تا پایان سال ۱۴۰۴ مراحل دسترسی ۲۰ میلیون خانوار ایرانی به شبکه فیبر نوری تکمیل شود. به همین منظور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۰ اپراتور اینترنت را تعیین کرده است و با تقسیم شهرها و استان‌های مختلف، هر کدام از این اپراتورها در یک منطقه خاص به توسعه فیبر نوری مشغول هستند.

با وجود این‌که طبق تعهد قانونی، آسیاتک، باید ۱.۵ میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهد اما این اپراتور ظرفیت‌های خود را برای دسترسی چهار میلیون خانوار توسعه و فعال کرده است.

آسیاتک از مهر ماه ۱۴۰۱ به‌عنوان اولین ناحیه، در شهر چالوس استان مازندران این پروژه را آغاز کرده است و اکنون در ده‌ها شهر دیگر، فیبر نوری را توسعه می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به وبسایت رسمی آسیاتک مراجعه کنید.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها