آیا حمله‌ی کره شمالی به کره جنوبی، آغاز جنگ جهانی سوم خواهد بود؟

مارس 18, 2024 0 نظر 11

کره شمالی، کشوری که به دلیل رژیم دیکتاتوری و برنامه های هسته ای خود بارها انزوا شده و به تهدید جهانی تبدیل شده است، اخیرا حمله به کره جنوبی را به صورت شبیه سازی شده است. این اقدام نشان از افزایش تنش ها و احتمال شروع جنگ جهانی سوم است.

در سال های اخیر، رژیم کره شمالی تهدیدات بیشماری علیه کره جنوبی و حتی کشورهای مجاور آن ارائه کرده است. این تهدیدات تحت پوشش تست های هسته ای و موشکی انجام می شود که نشان از عدم احترام به قوانین و توافقات بین المللی دارد.

با شبیه سازی حمله به کره جنوبی، کره شمالی دارای اهدافی است که به نظر می رسد فراتر از ترس از حمله غیر مستقیم به آن کشور است. با توجه به ناپایداری منطقه و افزایش تسلط نظامی کره شمالی، احتمال وقوع جنگ جهانی سوم نیز از حد فرضی عبور کرده است. اما به هر حال باید منتظر تحولات بیشتر در منطقه بود و برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم اقدامات لازم انجام شود.

ارسال شده توسط: مبین صادقیان ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۷کره شمالی با شبیه سازی حمله به کره جنوبی، یکبار دیگر به شایعات راه افتادن جنگ جهانی سوم دامن زد. اما آیا واقعا جنگی در راه است؟شبیه سازی حمله به تجهیزات نظامی کره جنوبی، مانوری بود که اخیرا کره شمالی در امتداد منطقه غیرنظامی (DMZ) طی تمرینات آمادگی انجام داده است. انجام این شبیه سازی باعث شده تا در اخبار نظامی، شایعاتی درخصوص عملی شدن واقعی این مانور و صورت گرفتن جنگ جهانی سوم پخش شود.شبیه سازی جنگ جهانی سوم توسط کره شمالیبنابه گزارشات خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA)، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از یک پایگاه آموزشی رزمی مهم در منطقه غربی این کشور برای نظارت و هدایت تمرینات نظامی بازدید کرده است. رهبر کره شمالی در این بازدید، بر افزایش آمادگی رزمی و تقویت آموزش‌های عملی برای مقابله با تهدیدات احتمالی کره جنوبی و ایالات متحده تاکید کرد. زمان برگزاری این رزمایش کره شمالی با مانورهای نظامی سالانه بهاری مشترک بین سئول و واشنگتن همزمان بود. این رزمایش مشترک بین سئول و واشنگتن به مانور سپر آزادی مشهور است که در آن مجموعه‌ای از مانورهای میدانی و تمرینات رهگیری و شلیک مستقیم موشک صورت می‌گیرد. رزمایش سپر آزادی همچنین  باعث افزایش تنش‌ها در شبه جزیره کره می‌شود.پیونگ یانگ نیز به شدت این رزمایش‌های مشترک را محکوم کرده و با بی‌پروا خواندن آن‌ها نسبت به پیامدهای شدید این مانورها هشدار می‌دهد. به‌طور کلی دولت کره شمالی چنین رزمایش‌های مشترک بین کره جنوبی و آمریکا را محکوم کرده و آن‌ها را تهدید مستقیمی برای حاکمیت و منافع امنیتی خود می‌داند.اهداف کره شمالی از شبیه سازی حمله به کره جنوبیحملات شبیه سازی شده کره شمالی نشان‌دهنده نمایش مدیریت شده عملکرد نظامی این کشور با هدف تثبیت تسلط و جلوگیری از هرگونه تجاوز دشمنانش به‌شمار می‌روند. اهمیت استراتژیک این رزمایش‌ها در توانایی کره شمالی برای انتقال پیام قدرت و آمادگی نظامی ارتش این کشور برای حمله به همسایگان خود نهفته است. انجام چنین رزمایش‌هایی توسط کره شمالی، می‌تواند فشار را بر واشنگتن چند برابر کند. چراکه واشنگتن هم‌اکنون در میان چندین درگیری در اوکراین و خاورمیانه قرار دارد و با حمله کره شمالی نیز وضعیتش خطرناک‌تر می‌شود. کره شمالی در صورت حمله به کره جنوبی در واقع آمریکا را هدف قرار داده چراکه با نابودی کره جنوبی، منافع زیادی از آمریکا سلب خواهد شد و این چیزی نیست که آمریکا از وقوع یافتن آن راضی باشد. در گجت نیوز بخوانید: پیشکش پوتین به رهبره کره شمالی : لیموزین ضدگلوله لوکس روسی + عکس هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳ دنیا را بیچاره کرده‌اند سلاح هسته ای جدید کره شمالی، سونامی می‌سازد ۵ هواپیمای جنگی قدیمی و از رده خارج که هنوز در کره شمالی استفاده می‌شوند

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها