افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت همراه تا خردادماه

ژانویه 1, 2024 0 نظر 86

سرعت اینترنت همراه یکی از اصلی‌ترین نیازهای امروزی افراد است که همواره در حال افزایش و بهبود است. اخیراً اعلام شده است که تا خردادماه امسال، سرعت اینترنت همراه تا ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت. این افزایش سرعت، به ارائه‌دهندگان اینترنت همراه فرصت می‌دهد تا کاربران راضی‌تری را تجربه کنند و از خدمات بهتری بهره‌مند شوند.

افزایش سرعت اینترنت همراه می‌تواند تأثیر مثبتی بر روند کارآیی و ارتباطات کاربران داشته باشد. این مسئله به ویژه برای افرادی که به صورت حرفه‌ای از اینترنت همراه استفاده می‌کنند، اهمیت دارد. از طرفی، این افزایش سرعت می‌تواند منجر به افزایش استفاده از فناوری و ابزارهای مختلف مرتبط با اینترنت شود. به همین دلیل، افزایش سرعت اینترنت همراه در دوره‌ای که تحت تأثیر کرونا و محدودیت‌های ارتباطی است، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

با این افزایش، کاربران می‌توانند به راحتی و با سرعت بالاتر به اینترنت دسترسی پیدا کنند و از امکانات آن بهره‌مند شوند. این امر می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی روزمره و کارآیی افراد موثر باشد و از دیگر مزایای مهمی است که با افزایش سرعت اینترنت همراه همراه خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دلایل افزایش قیمت اینترنت موبایل گفت سرعت اینترنت همراه تا خردادماه ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

اپراتورهای تلفن همراه طی ماه‌های اخیر چندین بار از وزارت ارتباطات خواستند تا قیمت اینترنت را افزایش دهد و سرانجام نیز سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد اگر اپراتورها شروطی نظیر افزایش سرعت و کیفیت اینترنت را بپذیرند، قیمت اینترنت را افزایش خواهد داد. در همین راستا به‌تازگی اپراتورها با پذیرش این شروط توانستند قیمت اینترنت همراه را به میزان بیش از ۳۰ درصد افزایش دهند.

افزایش ۳۰ درصدی سرعت اینترنت همراه تا خردادماه

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد افزایش تعرفه اینترنت همراه عنوان کرد به دلیل شرایطی که اپراتورها با آنها مواجه بودند، افزایش قیمت اینترنت الزامی بود. البته ما زیر قیمتی که اپراتورها خواستار آن بودند، موافقت کردیم و آنها نیز موظف به افزایش کیفیت شدند. همچنین تا خرداد سال ۱۴۰۳ نیز میزان سرعت اینترنت موبایل به میزان ۳۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

وزیر ارتباطات همچنین به اینترنت رایگان دولت اشاره کرد و گفت اپراتورها متعهد شدند که یک بسته رایگان را برای تمام کاربران فعال سازند. این بسته ۱۰ گیگابایتی داخلی (۵ گیگابایت بین‌الملل) به گونه‌ی طراحی شده تا پایان سال به نیاز اصلی مردم پاسخ دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها