توجه خریداران! ایران خودرو مسئول عدم تحویل پژو پارس به شماست

مارس 16, 2024 0 نظر 41

اداره استاندارد ایران خودرو در نامه‌ای به خریداران خود خطاب به مسئولیت عدم تحویل خودروهای پژو پارس اعلام کرده است. این اقدام ایران خودرو به دلیل وجود مشکلات فنی و کیفیتی در تولید این خودروها انجام شده است. ایران خودرو به خریداران خود اعلام کرده که این مشکلات تولید ممکن است تاثیر مستقیم بر عملکرد و ایمنی خودروها داشته باشد و از این رو تحویل خودروها به خریداران به تعویق افتاده است.

اداره استاندارد ایران خودرو در این نامه از خریداران خود تقاضا کرده که برای حفظ ایمنی و تضمین عملکرد صحیح خودروهای پژو پارس، اقدامات لازم را انجام دهند. این اقدامات شامل مراجعه به نمایندگی ایران خودرو جهت برطرف کردن مشکلات فنی و کیفیتی، تعمیر و نگهداری صحیح و اطلاع از آخرین توصیه‌های تولیدکننده می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام اقدامات لازم، خریداران می‌توانند با ایران خودرو و یا نمایندگی‌های این شرکت تماس بگیرند و از طریق آن‌ها به روزرسانی‌ها و راهکارهای موجود در خصوص خودروهای پژو پارس را کسب کنند.

ارسال شده توسط: معین کریمی ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۹در بحبوحه سرگردانی خریداران پژو پارس از تحویل نگرفتن خودرو خود، مسئولان ایران خودرو و سازمان استاندارد تقصیر را گردن یکدیگر می‌اندازند. بعد از عدم تحویل خودروها به خریداران پژو پارس، اکنون مسئولان ایران خودرو و سازمان استاندارد توپ را به زمین هم می‌اندازند و هیچ‌کسی مسئولیت آن را گردن نمی‌گیرد! علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو نامه‌ای را مبنی بر درخواست تمدید مجوز تولید خودرو پژو پارس به سازمان ملی استاندارد ایران ارسال کرده است. اکنون مهدی انگورج، یک مقام ناظر به خودروسازان پاسخ نامه عظیمی را اینگونه داده است:در پاسخ به درخواست تمدید مجوز تولید خودروی پژو پارس، لازم به ذکر است که گزارشات کیفی منتشر شده توسط مراجع ذیصلاح، نشانگر کیفیت پایین محصولات پرتیراژ شرکت شما و عدم انطباق‌های متعدد با استانداردها است. این موضوع، تشکیل بیشترین تعداد کمیسیون‌های بررسی در این زمینه را به دنبال داشته و نشان‌دهنده‌ی عدم اهتمام جدی شما به ارتقای ایمنی و رعایت الزامات استانداردها می‌باشد.انگورج ملاک تصمیم‌گیری در خصوص تأیید یا عدم تأیید مجوز شماره‌گذاری برای هر خودرو را رعایت الزامات استانداردها، دستورالعمل تأیید نوع و تطابق تولید با نتایج آزمون‌های ادواری و گزارشات شرکت‌های بازرسی می‌داند. او مدعی شده که فارغ از مدل، نوع و نام تجاری، خودروها در صورت رعایت این الزاما، از نظر این سازمان قابلیت تولید و صدور مجوز شماره‌گذاری را خواهند داشت. پیشینه خبر: مدیرعامل ایران خودرو: حواله پژو پارس دارید، متاسفم! آغاز فروش فوری پژو پارس برای منتخبین سامانه یکپارچه تولید پژو پارس رسما برای همیشه متوقف شددر ادامه این نامه، انگورج عدم مدیریت صحیح هزینه‌ها و قیمت تمام شده را مقصر وضعیت فعلی ایران خودرو می‌داند و مدعی شده که این اتفاق هیچ ربطی به وضعیت استاندارد محصول ندارد. وی همچنین می‌گوید:در خصوص اظهارات شما مبنی بر زیان‌ده بودن و تصمیم به توقف تولید پژو پارس، لازم به ذکر است که این موضوع ناشی از عدم مدیریت درست هزینه تولید و قیمت تمام شده است و ارتباطی با وضعیت استاندارد محصول ندارد.علی‌رغم تذکرات قانونی قبلی و تعهدات شما در مورد لزوم اطمینان از رعایت استانداردها و اخذ تأییدیه این سازمان قبل از پیش‌فروش و فروش خودروها، مشاهده می‌شود که مغایر با ماده ۱۵ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، اقدام به پیش‌فروش گسترده برخی از خودروها بدون حصول اطمینان کامل از موارد مذکور شده است. در صورت عدم امکان تحویل خودروهای پیش‌فروش شده به مصرف‌کنندگان، بر اساس ضوابط، تمامی مسؤولیت‌ها در مقابل مشتریان به عهده شرکت شما خواهد بود.تصویر این نامه را نیز می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها